Strona głównaTechnologiaOfertaKontakt

    Termorenowacje

Galeria filmów - YouTube
Pasek
Galeria zdjęć z realizacji
Termorenowacja ma na celu obniżenie kosztów ponoszonych na ogrzewanie budynku poprzez odpowiednie usprawnienia w strukturze budynku i termoizolacji oraz wszędzie tam gdzie możliwe jest uzyskanie oszczędności kosztów ogrzewania.
Dlatego w dzisiejszych czasach w których koszty energii rosną w zastraszającym tempie jedynym rozwiązaniem na ich ograniczenie jest inwestycja w solidną termoizolację budynku. Termorenowacja to inwestycja, która zwraca się po kilku latach i procentuje oszczędnościami przez następny okres eksploatacji budynku. Niezwykle istotnym elementem budynku jest dach, który w przypadku źle wykonanej izolacji termicznej generuje największe straty ciepła w budynku.
Ważnym problemem wadliwej termoizolacji są mostki termiczne, które można wyeliminować tylko przez dokładne wykonywanie izolacji termicznej.
Gdy zależy nam na wykonaniu skutecznej termorenowacji obiektów budowlanych warto zainwestować w termoizolację o bardzo dobrych parametrach, która zapewni komfort i ograniczy straty ciepła do minimum.
Taką termoizolacją jest zamknięto komorowa piana poliuretanowa PUR. Dzięki swoim doskonałym parametrom izolacyjnym o współczynniku lambda na poziomie 0,020 W/(m·k) - 0,028 W/(m·k) zapewnia doskonałe właściwości izolacyjne. Przy 20cm grubości zamknięto komórkowej pianki poliuretanowej osiągamy parametry spełniające wymogi budownictwa pasywnego o współczynniku przenikania ciepła U= 0,1 W/(m²·K). Piana poliuretanowa to termoizolacja posiadająca wiele zalet, których nie mają inne systemy ociepleń. Ponieważ pianka poliuretanowa w trakcie aplikacji (natrysku) jest cieczą rozpylaną pod ogromnym ciśnieniem wnika we wszystkie szczeliny, dziury i wypełnia je w fazie spieniania eliminując w ten sposób wszelkie mostki termiczne, które mogłyby powstać w przypadku stosowania innych systemów termoizolacyjnych.
Przekrój izolacji
Idealna szczelność zamknięto komorowej piany poliuretanowej jest cechą niezwykle istotną w budownictwie pasywnym gdzie poziom infiltracji powietrza przez przegrody zewnętrzne powinien być ograniczony do minimum.
Wodoszczelność zamknięto komórkowej pianki poliuretanowej przy ciśnieniu 0,6 bara eliminuje do minimum możliwość zawilgocenia termoizolacji, co skutkuje w przypadku systemów konkurencyjnych w najlepszym przypadku utratą współczynnika izolacyjności nawet 10-o krotnie a w skrajnych przypadkach może doprowadzić do zawilgocenia i zapleśnienia. Niski ciężar właściwy (gęstość) pianki poliuretanowej zawierający się w przedziale 30-60 kg/m3 powoduje znikome obciążenie dla konstrukcji dachu oraz wypełniając przestrzenie między krokwiami dodatkowo usztywnia ją, co jest bardzo istotne w przypadku poddaszy, które będą zabudowywane płytami gipsowo kartonowymi, ponieważ zmniejsza się ryzyko pęknięć na łączeniach gipsowanych oraz eliminuje możliwość osuwania się materiału termoizolacyjnego jak ma to miejsce w przypadku konkurencyjnych systemów ociepleń.
Długowieczność piany poliuretanowej, która jest udowodniona pierwszymi natryskami wykonanymi w Stanach Zjednoczonych Ameryki na początku lat 50-tych ubiegłego stulecia, które do dzisiejszego dnia pozostają w bardzo dobrym stanie technicznym.
Wszystkie te cechy przemawiają za tym, że pianka poliuretanowa to efektywna i godna polecenia termoizolacja będąca materiałem przyszłości, który będzie wkraczał w budownictwo coraz większymi krokami, dlatego warto dokładnie przemyśleć decyzję i podjąć ją w perspektywie całego wieloletniego okresu eksploatacji budynku.
Efektywne termorenowacje pianką poliuretanową PUR:

budownictwo mieszkaniowe (jednorodzinne, wielorodzinne):
 
- dachów
- dachów od wewnątrz
- dachów od zewnątrz
- dachowe
- poddaszy
- strychów
- stropodachów
- fundamentów
- podłóg na gruncie
- stropów nad piwnicą
- domów
- domów z bali
- domów drewnianych
- domów kanadyjskich
- domów szkieletowych
- domów pasywnych
- domów energooszczędnych
- i innych..

Idealne rozwiązanie gdy chcemy zbudować dom pasywny.
 
budynków gospodarczych, obiektów inwentarskich :
 
- przechowalni
- przechowalni warzyw
- przechowalni owoców
- dojrzewalni
- dojrzewalni owoców
- pieczarkarni
- kurników
- obór
- chlewni
- stajni
- ubojni
- chłodni
- i innych..
 
obiektów przemysłowych:
 
- hal
- hal przemysłowych
- hal stalowych
- hal łukowych
- magazynów
- hangarów
- rurociągów
- zbiorników
- silosów
- przewodów wentylacyjnych, klimatyzacyjnych
- i innych..
 
obiektów użyteczności publicznej:
 
- hal sportowych
- basenów
- dachów płaskich
- i innych..

Kontakt: tel. 510-775-497  |  e-mail: eko-pur@wp.pl  | formularz kontaktowy