Strona głównaTechnologiaOfertaKontakt

    Termoizolacje

Galeria filmów - YouTube
Pasek
Galeria zdjęć z realizacji
Zadaniem termoizolacji jest ograniczenie strat ciepła i jego emisji na zewnątrz budynku do minimum. Dlatego w dzisiejszych czasach w których koszty energii rosną w zastraszającym tempie, jedynym rozwiązaniem na ich ograniczenie jest inwestycja w solidną termoizolację budynku. Termoizolacja to inwestycja jednorazowa, która zwraca się po kilku latach i procentuje oszczędnościami przez następny okres eksploatacji budynku. Niezwykle istotnym elementem budynku jest dach, który w przypadku źle wykonanej termoizolacji generuje największe straty ciepła w budynku.
Ważnym problemem wadliwej termoizolacji są mostki termiczne, które można wyeliminować tylko przez dokładne wykonywanie izolacji termicznej oraz towarzyszących elementów konstrukcyjnych. Uzyskanie ciągłości i grubości warstwy termoizolacyjnej, gdzie to tylko możliwe, warunkuje późniejszą jej sprawność, co bezpośrednio przekłada się na koszty ogrzewania budynku.
Niejednokrotnie już na etapie projektowym pojawiają się błędy konstrukcyjne, które ewidentnie wpływają na pogorszenie termiki budynku. Dodatkowo dość często występująca słaba czytelność projektów budowlanych, utrudnia prawidłowe skonstruowanie obiektu. Nieprzeszkolona ekipa budowlana w zakresie budowania budynków energooszczędnych, również może narobić wielu szkód. Kumulacja wszystkich wymienionych czynników, może doprowadzić do powstania budynku nie spełniającego norm z lat 80-tych, mimo sporych nakładów poniesionych na materiały i budowę.  Tego typu zaniedbania w przypadku nowobudowanych budynków są niedopuszczalne.
Warto zainwestować w termoizolację o bardzo dobrych parametrach, która ograniczy straty ciepła do minimum i zapewni komfort termiczny na lata.
Taką termoizolacją jest zamknięto-komorowa piana poliuretanowa PUR. Dzięki swoim doskonałym parametrom izolacyjnym o współczynniku lambda na poziomie 0,020 W/(m·k) - 0,028 W/(m·k) zapewnia doskonałe właściwości izolacyjne. Przy 20cm grubości zamknięto-komórkowej pianki poliuretanowej osiągamy parametry spełniające wymogi budownictwa pasywnego o współczynniku przenikania ciepła U= 0,1 W/(m²·K). Pianka poliuretanowa to termoizolacja posiadająca wiele zalet, których nie mają inne systemy ociepleń. Ponieważ pianka poliuretanowa w trakcie aplikacji (natrysku) jest cieczą rozpylaną pod ciśnieniem wnika we wszystkie szczeliny, dziury i wypełnia je w fazie spieniania, eliminując w ten sposób wszelkie mostki termiczne, które mogłyby powstać w przypadku stosowania innych systemów termoizolacyjnych.
Przekrój poddasza i termoizolacji
Idealna szczelność zamknięto-komorowej piany poliuretanowej jest cechą niezwykle istotną w budownictwie pasywnym, gdzie poziom infiltracji powietrza przez przegrody zewnętrzne powinien być ograniczony do minimum.
Wodoszczelność zamknięto-komórkowej pianki poliuretanowej przy ciśnieniu 0,6 bara eliminuje do minimum możliwość zawilgocenia termoizolacji, co skutkuje w przypadku systemów konkurencyjnych w najlepszym przypadku utratą współczynnika izolacyjności nawet kilkunastokrotnie a w skrajnych przypadkach może doprowadzić do zawilgocenia i zapleśnienia. Niski ciężar właściwy (gęstość)) pianki poliuretanowej zawierający się w przedziale 30-60 kg/m3, powoduje znikome obciążenie dla konstrukcji dachu oraz wypełniając przestrzenie między krokwiami dodatkowo ją usztywnia. Jest to isotny atut w przypadku poddaszy zabudowywanych płytami gipsowo kartonowymi, ponieważ zmniejsza ryzyko pęknięć na łączeniach gipsowanych. Dzięki sztywności wyeliminowany zostaje problem osuwania i owieszania się materiału termoizolacyjnego jak ma to miejsce w przypadku konkurencyjnych systemów ociepleń.
Długowieczność piany poliuretanowej, która jest udowodniona pierwszymi natryskami wykonanymi w Stanach Zjednoczonych Ameryki na początku lat 50-tych ubiegłego stulecia, które do dzisiejszego dnia pozostają w bardzo dobrym stanie technicznym.
Wszystkie te cechy przemawiają za tym, że pianka poliuretanowa to efektywna i godna polecenia termoizolacja będąca materiałem przyszłości, wkraczającym w budownictwo coraz większymi krokami. Dlatego warto dokładnie przemyśleć decyzję i podjąć ją w perspektywie całego wieloletniego okresu eksploatacji budynku.

Efektywne termoizolacje pianką poliuretanową PUR:

budownictwo mieszkaniowe (jednorodzinne, wielorodzinne):
 
- dachów
- dachów od wewnątrz
- dachów od zewnątrz
- dachowe
- poddaszy
- strychów
- stropodachów
- fundamentów
- podłóg na gruncie
- stropów nad piwnicą
- domów
- domów z bali
- domów drewnianych
- domów kanadyjskich
- domów szkieletowych
- domów pasywnych
- domów energooszczędnych
- i innych..

Idealne rozwiązanie gdy chcemy zbudować dom pasywny.
 
budynków gospodarczych, obiektów inwentarskich :
 
- przechowalni
- przechowalni warzyw
- przechowalni owoców
- dojrzewalni
- dojrzewalni owoców
- pieczarkarni
- kurników
- obór
- chlewni
- stajni
- ubojni
- chłodni
- i innych..
 
obiektów przemysłowych:
 
- hal
- hal przemysłowych
- hal stalowych
- hal łukowych
- magazynów
- hangarów
- rurociągów
- zbiorników
- silosów
- przewodów wentylacyjnych, klimatyzacyjnych
- i innych..
 
obiektów użyteczności publicznej:
 
- hal sportowych
- basenów
- dachów płaskich
- i innych..

Kontakt: tel. 510-775-497  |  e-mail: eko-pur@wp.pl  | formularz kontaktowy