Strona głównaTechnologiaOfertaKontakt

    Ocieplenie

Galeria filmów - YouTube
Pasek
Galeria zdjęć z realizacji
Przeprowadzamy kompleksowe usługi hydro i termo -izolacyjne metodą hydrodynamicznego natrysku, pianką poliuretanową  w budownictwie przemysłowym, mieszkaniowym i rolniczym. Wykonamy ocieplenie każdego obiektu jak: hala, dach, poddasze, kurnik, chłodnia, przechowalnia warzyw i owoców i wiele innych.

Zapewniamy wysoką jakość prac i pełne zadowolenie klientów. Posiadamy wyszkolone i doświadczone brygady wykonawcze i nowoczesny sprzęt. Roboty realizujemy zgodnie z wymogami Norm Budowlanych oraz reżimem technologicznym, wykorzystując atestowane materiały renomowanych firm.

Oferujemy fachowe doradztwo, konsultacje z klientem oraz obsługę techniczną w zakresie doboru izolacji w zależności od indywidualnych potrzeb i warunków technicznych oraz klimatycznych do spełnienia.

Pianka poliuretanowa, materiał izolacyjny o doskonałej szczelności, będący jednocześnie hydro i termo -izolacją o wysokiej przyczepności do podłoża, skutecznie chroni przed zimnem, gorącem czy wodą, utrzymuje swoje parametry przez lata niezależnie od otaczających warunków. Doskonale nadaje się do izolacji obiektów przemysłowych, użyteczności publicznej, budynków mieszkalnych czy obiektów rolniczych.

Natryskowy system dwu komponentowy, stosowany bezpośrednio na budowie przy użyciu wyspecjalizowanych maszyn. Natryskując, tworzy jednolitą i twardą powłokę izolacyjną, pozbawioną łączeń i przerw. Ryzyko wystąpienia mostków termicznych zostaje wyeliminowane do minimum. Cechy takie jak idealna przyczepność do podłoża i dopasowywanie się do różnorodnych powierzchni i kształtów oraz bezproblemowe i skuteczne wypełnianie niedostępnych miejsc, stawia piankę poliuretanową na pierwszym miejscu wśród pozostałych termoizolacji.

Podstawowym zadaniem i przeznaczeniem materiału termoizolacyjnego jest ocieplenie, ograniczające w zimie straty ciepła czyli jego emisję na zewnątrz budynku oraz powstrzymujące napływ gorącego powietrza z zewnątrz, zapewniając odpowiedni komfort termiczny w okresie letnim.
Skuteczność ocieplenia poddasza uzależniona jest od rodzaju użytych materiałów termoizolacyjnych i ich współczynników, grubości warstwy izolatora oraz jakości wykonanych robót. W dobie nieustających wzrostów cen za energię grzewczą, najlepszym rozwiązaniem na ograniczenie wydatków jest inwestycja w solidne ocieplenie budynku. Izolacja termiczna jest inwestycją jednorazową, zwracającą się po kilku latach. Jest to najlepszy sposób na częściowe uniezależnienie się od dostawców energii, procentujące oszczędnościami przez cały okres eksploatacji budynku.
Istotnym elementem każdego budynku jest dach, który jest przegrodą narażoną na dużą ilość czynników, przysparzających wielu problemów. Dach, często bagatelizowany, musi wytrzymać skoki temperatur, związane z ogrzewaniem promieniami słonecznymi, mrozami w okresie zimowym, obciążeniami z zalegającego śniegu, naporu silnych wiatrów i wielu innych. Dlatego konstrukcja nośna dachu - więźba musi być wykonana z należytą starannością z zachowaniem zasad sztuki budowlanej przy zastosowaniu odpowiedniego drewna konstrukcyjnego.
Ocieplenie dachu o konstrukcji drewnianej przy zachowaniu odpowiedniej szczelności, spasowaniu elementów, bardzo często przysparza wielu trudności. Ocieplenie poddasza użytkowego z wykorzystaniem materiałów tradycyjnych, takich jak wełna mineralna czy styropian jest zadaniem czasochłonnym i wymagającym posiadania odpowiednich kwalifikacji i wiedzy na temat technologii, następstw i skutków nieprawidłowego wykonania.
Odpowiednie dopasowanie kawałków izolatora oraz ich zamocowanie, warunkuje późniejszą efektywność ocieplenia w całym okresie eksploatacji budynku. Niejednokrotnie przez niestaranne docinanie i układanie izolacji z wełny mineralnej, dochodzi po kilku latach eksploatacji do pojawiania się mostków cieplnych z powodu utraty ciągłości izolacji czy obwieszania. Przy dodatkowym braku drożnego systemu wentylacji dachu, może dojść do zawilgocenia wnętrza połaci dachu a w następstwie do zagrzybienia i gnicia więźby dachowej. Innymi mniej dotkliwymi następstwami obecności wilgoci (kondensatu) na włóknach wełny jest nawet kilkunastokrotna utrata parametrów termicznych ocieplenia.

Zastosowanie systemu ociepleń, dającego pewność odpowiedniej szczelności i sztywności, minimalizuje ryzyko powstawania mostków cieplnych z powodu osuwania czy obwieszania. Efektywne ocieplenie poddasza z zastosowaniem solidnych systemów, gwarantuje ogromne oszczędności w nakładach na energię cieplną oraz daje pewność solidnej ochrony termicznej na wiele lat.

Dlatego warto wykonać ocieplenie o bardzo dobrych parametrach, z zastosowaniem nowoczesnych technologii i osiągnięć nauki zapewniające komfort i ograniczające straty ciepła zgodnie z wymaganiami właściciela budynku.

Takie ocieplenie, można wykonać stosując hydrodynamiczny natrysk zamknięto-komorową pianą poliuretanową PUR. Pianka dzięki swoim doskonałym parametrom izolacyjnym o współczynniku przewodzenia ciepła (lambda) na poziomie 0,020 W/(m·k) - 0,028 W/(m·k) oraz wysokiej szczelności, zapewni wykonanie solidnego i efektywnego ocieplenia. Przy 20cm grubości zamknięto-komórkowej pianki poliuretanowej osiągamy parametry spełniające wymogi budownictwa pasywnego o współczynniku przenikania ciepła U= 0,1 W/(m²·K). Piana poliuretanowa to izolacja termiczna posiadająca wiele zalet, których nie mają inne systemy ociepleń. Ponieważ pianka poliuretanowa w trakcie aplikacji (natrysku) jest cieczą rozpylaną pod ciśnieniem wnika we wszystkie szczeliny, zakamarki i wypełnia je w fazie spieniania, eliminuje w ten sposób wszelkie mostki termiczne, które mogłyby powstać w przypadku stosowania innych systemów ociepleń.

Szczelność zamknięto-komorowej piany poliuretanowej jest cechą niezwykle istotną w budownictwie energooszczędnym, pasywnym, gdzie poziom infiltracji powietrza przez przegrody zewnętrzne powinien być ograniczony do minimum. Wysoka szczelność przegród wymagana jest również przy konstruowaniu obiektów rolniczych z kontrolowaną atmosferą czyli przechowalni, dojrzewalni, chłodni i innych obiektów. Szczelne ocieplenie z zastosowaniem natryskowej pianki poliuretanowej ułatwia konstruowanie sprawnych systemów wentylacji mechanicznej.

ocieplenie poddasza w przekrojuWodoszczelność ocieplenia z zamknięto komórkowej pianki poliuretanowej przy ciśnieniu 0,6 bara, eliminuje ryzyko zawilgocenia materiału izolacyjnego. W przypadku konkurencyjnych systemów zawilgocone ocieplenie, powoduje w najlepszym przypadku utratę współczynnika izolacyjności nawet kilkunastokrotnie a w skrajnych przypadkach, może doprowadzić do zawilgocenia, zapleśnienia i erozji elementów konstrukcyjnych.

Niski ciężar właściwy (gęstość) pianki poliuretanowej zawierający się w przedziale 30-60 kg/m3 powoduje znikome obciążenie dla konstrukcji dachu oraz wypełniając przestrzenie między krokwiami dodatkowo usztywnia ją, co jest bardzo istotne w przypadku poddaszy, które będą zabudowywane płytami gipsowo kartonowymi, ponieważ zmniejsza się ryzyko pęknięć na łączeniach gipsowanych oraz eliminuje możliwość osuwania się materiału termoizolacyjnego, jak ma to miejsce w przypadku konkurencyjnych systemów ociepleń.

Długowieczność ocieplenia z zastosowaniem piany poliuretanowej jest udowodniona pierwszymi natryskami wykonanymi w Stanach Zjednoczonych Ameryki na początku lat 50-tych ubiegłego stulecia, które do dzisiejszego dnia pozostają w dobrym stanie technicznym.
Wszystkie te cechy przemawiają za tym, że pianka poliuretanowa to efektywna i godna polecenia izolacja termiczna będąca materiałem przyszłości, który wkracza w budownictwo coraz większymi krokami. Dlatego warto dokładnie przemyśleć decyzję i podjąć ją w perspektywie całego wieloletniego okresu eksploatacji budynku.


Natryskowa pianka poliuretanowa to tworzywo bezpieczne. Spieniony poliuretan to związek obojętny fizjologicznie. Stosowane przez naszą firmę surowce, posiadają aprobatę techniczną oraz atest higieniczny.
Efektywne ocieplenie pianką poliuretanową PUR:

budownictwo mieszkaniowe (jednorodzinne, wielorodzinne):
 
- dachu
- dachu od wewnątrz
- dachu od zewnątrz
- poddasza
- stropodachu
- fundamentu
- podłogi na gruncie
- stropu nad piwnicą
- domu
- domu z bali
- domu drewnianego
- domu kanadyjskiego
- domu szkieletowego
- domu pasywnego
- domu energooszczędnego
- i innych..

Idealne rozwiązanie gdy chcemy zbudować dom pasywny.
 
budynku gospodarczego, obiektu inwentarskiego :
 
- przechowalni
- przechowalni warzyw
- przechowalni owoców
- dojrzewalni
- dojrzewalni owoców
- pieczarkarni
- kurnika
- obory
- chlewni
- stajni
- ubojni
- chłodni
- i innych..
 
obiektu przemysłowego:
 
- hali
- hali przemysłowej
- hali stalowej
- hali łukowej
- magazynu
- hangaru
- rurociągu
- zbiornika
- silosu
- przewodu wentylacyjnego, klimatyzacyjnego
- i innych..
 
obiektu użyteczności publicznej:
 
- hali sportowej
- basenu
- dachu płaskiego
- i innych..
ocieplenie poddasza ocieplenie dachu ocieplenie hali stalowej ocieplenie hali

Kontakt: tel. 510-775-497  |  e-mail: eko-pur@wp.pl  | formularz kontaktowy