Strona głównaTechnologiaOfertaKontakt

    Ocieplenie dachu na poddaszu. |>> Ocieplenie dachu płaskiego.

Witamy serdecznie na stronie internetowej firmy Ekopur, jesteśmy autoryzowanym wykonawcą izolacji natryskowych, przeprowadzamy kompleksowe usługi izolacyjne w budownictwie. Zlecenia realizujemy na terenie całej Polski. Używamy wyłącznie atestowanych surowców renomowanych firm.
Chcielibyśmy zainteresować Państwa technologią hydrodynamicznego natrysku pianką poliuretanową, która wyznacza nową jakość w dziedzinie izolowania termicznego budynków. Ponieważ koszty wytworzenia ciepła, niezbędnego do komfortowego funkcjonowania człowieka są niezwykle wysokie, wskazana jest szczególna dbałość o jakość wykonania oraz zastosowanie możliwie najlepszych materiałów, dając w efekcie maksymalne oszczędności energii. W czasach, kiedy mamy ogromny wybór materiałów termoizolacyjnych nie łatwo odnaleźć się w gąszczu parametrów technicznych i wybrać to ocieplenie dachu piankąwłaściwe rozwiązanie, dające pewność solidności i skutecznej ochrony termicznej przez wiele lat.
Wykonanie efektywnego termicznie ocieplenia przy użyciu materiałów tradycyjnych takich jak wełna czy styropian, wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem. Poddasza są szczególnie narażone na niewłaściwe wykonanie izolacji termicznej. Przy zastosowaniu materiałów tradycyjnych, największych problemów dostarcza docinanie i odpowiednie ich spasowanie, które przekłada się na późniejszą efektywność ocieplenia dachu na poddaszu. Pylenie materiału, negatywnie wpływające na komfort pracy ekipy wykonawczej powoduje, że staje się ona o wiele trudniejsza. Zwiększony dyskomfort, zmusza do pospiesznego układania materiału, co zwykle prowadzi do pojawiania się licznych błędów w sztuce. Dość często występujące skomplikowane konstrukcyjnie dachy, usiane wykuszami, lukarnami czy oknamiNatrysk pianki połaciowymi, posiadają ogromną ilość połączeń konstrukcyjnych, będących trudnymi miejscami do izolowania. Połączenie dachu ze ścianką kolankową to miejsce, gdzie szczególnie często popełniane są błędy wykonawcze, objawiające się przemarzaniem i roszeniem powierzchni ścian. Prawidłowe wykonanie termoizolacji, staranność oraz jakość użytych materiałów ma ogromne znaczenie i wpływ na efektywność termiczną ocieplenia w czasie.

Trzeba wiedzieć, że w przypadku wadliwego wykonania straty z tytułu energii grzewczej mogą sięgać aż do 40%.

Gdy chcemy uzyskać poddasze ciepłe w zimie i przyjemnie chłodne w lecie przy niskich nakładach na energię potrzebną do Natrysk pianki poliuretanowejwytworzenia odpowiedniego klimatu, trzeba zastosować efektywny materiał termoizolacyjny o niskim poziomie infiltracji i wysokim oporze dyfuzyjnym oraz wysokich parametrach termoizolacyjnych. Pianka poliuretanowa spełnia te wymagania oraz daje pewność trzymania parametrów przez dziesięciolecia. Dzięki sztywnej strukturze oraz wysokiej adhezji nie ulega pyleniu, osuwaniu czy obwieszaniu. Pianka nie zmienia gabarytów w czasie, nie kurczy się, nie ulegapianka poliuretanowa procesowi utleniania, więc „nie znika”.

Zamknięto-komórkowa pianka poliuretanowa to materiał hydro i termo –izolacyjny przyszłości. Doskonale nadaje się do wykonywania efektywnych izolacji w budynkach mieszkalnych. Posiada doskonałe właściwości termoizolacyjne o współczynniku przewodzenia ciepła lambda w przedziale 0,018-0,024 λ [W/(m*K)]. Dzięki tym parametrom, możemy zastosować cieńszą warstwę izolacji bez utraty parametrów termicznych.

Pozwala to na zaoszczędzenie cennego miejsca w przypadku adaptacji niskich poddaszy na cele mieszkalne. Warto również nadmienić, Dach na poddaszuże pianka aplikowana metodą natryskową jest pozbawiona łączeń oraz w trakcie spieniania wypełnia wszelkie trudno dostępne miejsca. W efekcie, otrzymujemy monolityczną powłokę termoizolacyjną, pozbawioną „mostków cieplnych”, odporną na wilgoć, będącą skuteczną barierą dla powietrza.

Trzeba wiedzieć, że przenikające powietrze w przypadku tradycyjnych rozwiązań materiałowych, powoduje znaczne straty ciepła w budynku.

Dzięki ogromnej ilości zamkniętych komórek i wysokiemu oporowi dyfuzyjnemu pianka nie tylko jest świetnym izolatorem termicznym, ale w znacznym stopniuprzekrój dachu ogranicza dyfuzję (wnikanie) pary wodnej w głąb przegrody. Pozwala to na uniknięcie „kondensacji pary wodnej” we wnętrzu przegrody, co mogłoby prowadzić do zawilgacania oraz pogarszania właściwości termicznych materiału.

Opór dyfuzyjny pianki zawiera się w przedziale między µ=60-200. Dla porównania współczynnik oporu dyfuzyjnego µ dla wełny mineralnej jest równy 1-1,5.

Cecha ta wpływa na znaczne zmniejszenie ryzyka zawilgacania izolacji oraz eliminuje efekt utraty współczynnika lambda. Nadmierna ilość wilgoci obecna w materiałach tradycyjnych w znaczący sposób osłabia właściwości termoizolacyjne.

Trzeba wiedzieć, że efektywność izolacyjna materiałów włóknistych uzależniona jest od wilgotności panującej w przegrodzie i dach poddaszajest ona tym gorsza im wyższa jest wilgotność.

Często bagatelizowane zjawisko „infiltracji” ma istotny wpływ na izolacyjność termiczną materiałów włóknistych.

Trzeba wiedzieć, że wentylowanie (infiltracja) materiałów włóknistych, która jestprzekrój dachu koniecznością, prowadzi również do generowania strat ciepła.

Dzięki strukturze zamknięto-komórkowej, pianki poliuretanowej problem ten nie dotyczy, ograniczenie niekontrolowanego napływu i upływu powietrza przez strukturę tego izolatora, daje jeszcze większe oszczędności energii. Doskonała przyczepność oraz sztywność pianki poliuretanowej gwarantuje, że materiał ten pozostanie na miejscu aplikacji bez ryzyka osuwania czy obwieszania, dając pewność skutecznej ochrony termicznej dla użytkowników budynku. Brak pylenia materiału korzystnie wpływa na klimat panujący wewnątrz budynku, który jak wiadomo bezpośrednio przekłada się na zdrowie lokatorów.

Podsumowując, zamknięto-komórkowa pianka poliuretanowa to nowoczesna, godna polecenia izolacja termiczna, będąca lepszą alternatywą dla podłoga na gruncierozwiązań tradycyjnych, dzięki wewnętrznej budowie, eliminuje wiele niekorzystnych zjawisk, wpływających na efektywność termiczną.
Dlatego budując nowy budynek, warto już na etapie projektowym, podjąć decyzję o zastosowaniu solidnej i energooszczędnej izolacji termicznej. Pozwoli to na uniknięcie w przyszłości kosztownych termomodernizacji.

Trzeba wiedzieć, że koszt wykonania izolacji na etapie nowobudowanego jest o wiele niższy w porównaniu z kosztami termomodernizacji istniejącego budynku.

Dlatego warto rozważyć ze szczególną starannością, decyzje dotyczące termoizolacji w trosce o własne bezpieczeństwo finansowe i środowisko naturalne. Ciągle rosnące koszty energii, zmuszają do inwestowania w coraz skuteczniejsze systemy izolowania termicznego. Inwestycja w termoizolację zwraca się w okresie krótszym niż 10 lat a stale rosnące ceny energii dodatkowo okres ten skracają, dając nam po okresie amortyzacji, stabilność energetyczną i częściowe uniezależnienie od jej dostawców.

W przypadku pytań lub zainteresowania wykonaniem ocieplenia pianką poliuretanową, proszę pisać lub dzwonić, służymy radą i pomocą w doborze grubości powłoki, przygotowania powierzchni do izolacji oraz we wszelkich problemach dotyczących pianki poliuretanowej.


Natryskowa pianka poliuretanowa to tworzywo bezpieczne. Spieniony poliuretan to związek obojętny fizjologicznie. Stosowane przez naszą firmę surowce, posiadają aprobatę techniczną oraz atest higieniczny.

Kontakt: tel. 510-775-497  |  e-mail: eko-pur@wp.pl  | formularz kontaktowy

ocieplenie, dachu, strychu, stropodachu