Strona głównaTechnologiaOfertaKontakt

    Ocieplenia

Galeria filmów - YouTube
Pasek
Galeria zdjęć z realizacji
Ocieplenie przegród zewnętrznych, ograniczające straty ciepła - jego emisję na zewnątrz budynku. Poziom ochrony cieplnej i uzyskany współczynnik przenikania ciepła, zależą od użytych materiałów i ich parametrów, grubości warstwy oraz staranności wykonania termoizolacji. Ponieważ koszty energii stale rosną z powodu wymogów Unijnych, dotyczących ograniczania emisji CO2, jedynym rozwiązaniem na obniżenie kosztów ogrzewania jest inwestycja w ocieplenie budynku. Termomodernizacja jest inwestycją jednorazowa, która zwraca się po kilku latach i procentuje oszczędnościami przez następny okres eksploatacji budynku. Pozwala to na częściowe uniezależnienie się od dostawców energii. Ocieplenie przegród z należytą starannością, niejednokrotnie przysparza wiele trudności wykonawcom, opierającym się na rozwiązaniach tradycyjnych.
Staranność wykonania w przypadku zastosowania takich materiałów jest niezwykle istotna, ponieważ złe spasowanie i zamocowanie dociętych kawałków materiału termoizolacyjnego, skutkuje mostkami termicznymi, co w efekcie przekłada się na skuteczność całego ocieplenia.
Dlatego warto stosować systemy ociepleń, eliminujące takie ryzyko. Natrysk pianki poliuretanowej bezpośrednio na izolowaną powierzchnie, daje pewność ciągłości powłoki bez łączeń. Wykonanie takiego ocieplenia gwarantuje bardzo dobre parametry bez mostków termicznych. Pianka poliuretanowa dzięki wysokiej izolacyjności o współczynniku lambda na poziomie 0,020 W/(m·k) - 0,028 W/(m·k), zapewni wykonanie solidnego i efektywnego ocieplenia. Przy 20cm grubości zamknięto-komórkowej pianki Przekrój dociepleniapoliuretanowej osiągamy parametry spełniające wymogi budownictwa pasywnego o współczynniku przenikania ciepła U= 0,1 W/(m²·K). Piana poliuretanowa to izolacja termiczna, posiadająca wiele zalet których nie mają inne systemy ociepleń. Ponieważ pianka poliuretanowa w trakcie aplikacji (natrysku) jest cieczą rozpylaną pod ciśnieniem, wnika we wszystkie szczeliny, dziury i wypełnia je w fazie spieniania, eliminując w ten sposób wszelkie mostki cieplne, które mogłyby powstać w przypadku stosowania innych systemów ociepleń.
Wysoka szczelność zamknięto-komorowej piany poliuretanowej jest cechą niezwykle istotną w budownictwie energooszczędnym i pasywnym, gdzie poziom infiltracji powietrza przez przegrody zewnętrzne powinien być ograniczony do minimum.
Wysoki poziom adhezji (przyczepności) do wszelkiego rodzaju podłoży, gwarantuje utrzymanie izolacji w miejscu aplikacji przez cały okres eksploatacji budynku.
Oszczędność miejsca, dzięki wysokim parametrom izolacyjności zamknięto-komórkowej pianki poliuretanowej, uzyskujemy te same parametry przenikania ciepła przy zastosowaniu cieńszej warstwy izolatora w porównaniu z systemami konkurencyjnymi opartymi na wełnie czy styropianie.
Wodoszczelność ocieplenia z zamknięto-komórkowej pianki poliuretanowej przy ciśnieniu 0,6 bara, eliminuje do minimum możliwość zawilgocenia materiału izolacyjnego, co skutkuje w przypadku systemów konkurencyjnych w najlepszym przypadku utratą współczynnika izolacyjności ocieplenia, nawet 10-o krotnie a w skrajnych przypadkach, może doprowadzić do zawilgocenia i zapleśnienia.
Niski ciężar właściwy (gęstość) pianki poliuretanowej zawierający się w przedziale 30-60 kg/m3, powoduje znikome obciążenie dla konstrukcji dachu oraz wypełniając przestrzenie między krokwiami dodatkowo usztywnia ją, co jest bardzo istotne w przypadku poddaszy, które będą zabudowywane płytami gipsowo kartonowymi, ponieważ zmniejsza się ryzyko pęknięć na łączeniach gipsowanych oraz eliminuje możliwość osuwania się materiału termoizolacyjnego.
Długowieczność ocieplenia z zastosowaniem piany poliuretanowej jest udowodniona pierwszymi natryskami, wykonanymi w Stanach Zjednoczonych Ameryki na początku lat 50-tych ubiegłego stulecia, które do dzisiejszego dnia pozostają w bardzo dobrym stanie technicznym.
Wszystkie te cechy przemawiają za tym, że pianka poliuretanowa to efektywna i godna polecenia izolacja termiczna, będąca materiałem przyszłości, który będzie wkraczał w budownictwo coraz większymi krokami. Dlatego warto dokładnie przemyśleć decyzję i podjąć ją w perspektywie całego wieloletniego okresu eksploatacji budynku.
Efektywne ocieplenia pianką poliuretanową PUR:

budownictwo mieszkaniowe (jednorodzinne, wielorodzinne):
 
- dachów
- dachów od wewnątrz
- dachów od zewnątrz
- poddaszy
- stropodachów
- fundamentów
- podłóg na gruncie
- stropów nad piwnicą
- domów
- domów z bali
- domów drewnianych
- domów kanadyjskich
- domów szkieletowych
- domów pasywnych
- domów energooszczędnych
- i innych..

Idealne rozwiązanie gdy chcemy zbudować dom pasywny.
 
budynków rolniczych, obiektów inwentarskich :
 
- przechowalni
- przechowalni warzyw
- przechowalni owoców
- dojrzewalni
- dojrzewalni owoców
- pieczarkarni
- kurników
- obór
- chlewni
- stajni
- ubojni
- chłodni
- i innych..
 
obiektów przemysłowych:
 
- hal
- hal przemysłowych
- hal stalowych
- hal łukowych
- magazynów
- hangarów
- rurociągów
- zbiorników
- silosów
- przewodów wentylacyjnych, klimatyzacyjnych
- i innych..
 
obiektów użyteczności publicznej:
 
- hal sportowych
- basenów
- dachów płaskich
- i innych..
Ocieplenia dachów płaskich
Ocieplenia hal stalowych pianką
 
Ocieplenia poddaszy pianką poliuretanową
 
Ocieplenie poddasza pianką poliuretanową

Kontakt: tel. 510-775-497  |  e-mail: eko-pur@wp.pl  | formularz kontaktowy