Strona głównaTechnologiaOfertaKontakt

    Ocieplanie

Zadaniem materiału izolacyjnego jest ocieplenie, które ograniczy do minimum straty ciepła i jego emisję na zewnątrz budynku. Dlatego w dzisiejszych czasach w których koszty energii rosną w zastraszającym tempie jedynym rozwiązaniem na ich ograniczenie jest inwestycja w solidne ocieplenie budynku. Izolacja termiczna to inwestycja jednorazowa, która zwraca się po kilku latach i procentuje oszczędnościami przez następny okres eksploatacji budynku. Niezwykle istotnym elementem budynku jest dach, który w przypadku źle wykonanego ocieplenia generuje największe straty ciepła w budynku.
Ważnym problemem wadliwego ocieplenia są mostki termiczne, które można wyeliminować tylko przez dokładne wykonywanie termoizolacji.
Galeria filmów - YouTube
Pasek
Galeria zdjęć z realizacji
Dlatego warto wykonać ocieplanie o bardzo dobrych parametrach, które zapewni komfort i ograniczy straty ciepła do minimum.
Takie ocieplanie można wykonać stosując zamknięto komorową pianę poliuretanową PUR. Pianka dzięki swoim doskonałym parametrom izolacyjnym o współczynniku lambda na poziomie 0,020 W/(m·k) - 0,028 W/(m·k) zapewni wykonanie solidnego i efektywnego ocieplenia. Przy 20cm grubości zamknięto komórkowej pianki poliuretanowej osiągamy parametry spełniające wymogi budownictwa pasywnego o współczynniku przenikania ciepła U= 0,1 W/(m²·K). Pianka poliuretanowa to izolacja termiczna posiadająca wiele zalet, których nie mają inne systemy ociepleń. Ponieważ pianka poliuretanowa w trakcie aplikacji (natrysku) jest cieczą rozpylaną pod ogromnym ciśnieniem wnika we wszystkie szczeliny, dziury i wypełnia je w fazie spieniania eliminując w ten sposób wszelkie mostki termiczne, które mogłyby powstać w przypadku stosowania innych systemów ociepleń.
Idealna szczelność zamknięto komorowej piany poliuretanowej jest cechą niezwykle istotną w budownictwie pasywnym gdzie poziom infiltracji powietrza przez przegrody zewnętrzne powinien być ograniczony do minimum.
Przekrój poddasza
Wodoszczelność ocieplenia z zamknięto komórkowej pianki poliuretanowej przy ciśnieniu 0,6 bara eliminuje do minimum możliwość zawilgocenia materiału izolacyjnego, co skutkuje w przypadku systemów konkurencyjnych w najlepszym przypadku utratą współczynnika izolacyjności ocieplenia nawet 10-o krotnie a w skrajnych przypadkach może doprowadzić do zawilgocenia i zapleśnienia. Niski ciężar właściwy (gęstość) pianki poliuretanowej zawierający się w przedziale 30-60 kg/m3 powoduje znikome obciążenie dla konstrukcji dachu oraz wypełniając przestrzenie między krokwiami dodatkowo usztywnia ją, co jest bardzo istotne w przypadku poddaszy, które będą zabudowywane płytami gipsowo kartonowymi, ponieważ zmniejsza się ryzyko pęknięć na łączeniach gipsowanych oraz eliminuje możliwość osuwania się materiału termoizolacyjnego jak ma to miejsce w przypadku konkurencyjnych systemów ociepleń.
Długowieczność ocieplenia z zastosowaniem piany poliuretanowej jest udowodniona pierwszymi natryskami wykonanymi w Stanach Zjednoczonych Ameryki na początku lat 50-tych ubiegłego stulecia, które do dzisiejszego dnia pozostają w bardzo dobrym stanie technicznym.
Wszystkie te cechy przemawiają za tym, że pianka poliuretanowa to efektywna i godna polecenia izolacja termiczna będąca materiałem przyszłości, który będzie wkraczał w budownictwo coraz większymi krokami, dlatego warto dokładnie przemyśleć decyzję i podjąć ją w perspektywie całego wieloletniego okresu eksploatacji budynku.
Efektywne ocieplanie pianką poliuretanową PUR:

budownictwo mieszkaniowe (jednorodzinne, wielorodzinne):
 
- dachu
- dachu od wewnątrz
- dachu od zewnątrz
- poddasza
- stropodachu
- fundamentu
- podłogi na gruncie
- stropu nad piwnicą
- domu
- domu z bali
- domu drewnianego
- domu kanadyjskiego
- domu szkieletowego
- domu pasywnego
- domu energooszczędnego
- i innych..

Idealne rozwiązanie gdy chcemy zbudować dom pasywny.
 
budynku gospodarczego, obiektu inwentarskiego :
 
- przechowalni
- przechowalni warzyw
- przechowalni owoców
- dojrzewalni
- dojrzewalni owoców
- pieczarkarni
- kurnika
- obory
- chlewni
- stajni
- ubojni
- chłodni
- i innych..
 
obiektu przemysłowego:
 
- hali
- hali przemysłowej
- hali stalowej
- hali łukowej
- magazynu
- hangaru
- rurociągu
- zbiornika
- silosu
- przewodu wentylacyjnego, klimatyzacyjnego
- i innych..
 
obiektu użyteczności publicznej:
 
- hali sportowej
- basenu
- dachu płaskiego
- i innych..

Kontakt: tel. 510-775-497  |  e-mail: eko-pur@wp.pl  | formularz kontaktowy