System poliuretanowy
System poliuretanowyStrona głównaTechnologiaOfertaKontakt

    Natryskowy system poliuretanowy.

Galeria filmów - YouTube
Pasek
Galeria zdjęć z realizacji
Natrysk systemu poliuretanowego polega na hydrodynamicznym dwu-komponentowym, aplikowaniu substancji płynnych (A) poliolu i (B) izocyjanianu. Cały proces polega na podaniu pompami pomocniczymi składników A i B do agregatu natryskowego, gdzie następuje podgrzanie i sprężenie obu do odpowiedniego ciśnienia a następnie, doprowadzeniu ich  osobno podgrzewanym wężem transportowym do dysz pistoletu natryskowego. W momencie natrysku, dochodzi do rozpylenia składników i ich zmieszania u wylotu głowicy pistoletu. W efekcie czego powstaje reaktywna chemicznie substancja, osiadająca na izolowanej powierzchni, szybko spieniająca się pod wpływem reakcji izotermicznej (wydzielanie ciepła) a następnie twardniejąca. Finalnie otrzymujemy powłokę o porowatej strukturze i właściwościach hydroizolacyjnych, izolacyjno termicznych oraz izolacyjno akustycznych.

Zastosowanie poliuretanowego systemu natryskowego jest ogromne i właściwie nie ma ograniczeń.
Poliuretan umożliwia wykonanie remontów, uszczelnień, izolacji dachów płaskich, bezpośrednio na istniejące pokrycie z doskonałym efektem.
System natryskowyPianka natryskowa sprawdza się również przy wykonaniu izolacji komór chłodniczych, przechowalni warzyw i owoców a zastosowanie poliuretanu jest bardzo ekonomiczne, ponieważ w szybki i prosty sposób można adaptować istniejące wiaty drewniane czy stalowe oraz inne budynki inwentarskie.
Szczelność poliuretanu, sprawdza się w przypadku wykonania dociepleń kurników, chlewni, obór, o konstrukcji drewnianej czy stalowej jak również betonowej, system umożliwia również wykonanie izolacji bezpośrednio na płytę eternitową.
W przypadku budynków w których obecna jest wysoka wilgotność powietrza lub magazynowane  są przedmioty delikatne czy wrażliwe na wilgoć, system poliuretanowy, umożliwia wykonanie skutecznej izolacji przeciwskropleniowej. Pianka natryskowa niezwykle efektywnie, blokuje efekt skraplania w takich budynkach.
Wszechstronność systemu poliuretanowego jest ogromna i umożliwia aplikację na deskowaniu, folii paro przepuszczalnej czy bezpośrednio na wewnętrznej części poszycia dachu, papie bitumicznej, blasze, eternicie i wykazuje doskonałą przyczepność do podłoża.
Termorenowacje budynków są znacznie prostsze z zastosowaniem natryskowej pianki poliuretanowej a w szczególności gdy  mamy do wykonania termomodernizację dachu płaskiego. System upraszcza procesy renowacji starych budynków adoptując je do nowych wymagań energetycznych przy niższych nakładach finansowych.
Sztywność poliuretanu oraz natryskowy sposób aplikacji, doskonale sprawdza się w przypadku izolacji hal stalowych łukowych, System natryskowyprodukcyjnych i magazynowych oraz innych blaszanych, betonowych czy drewnianych budynków o skomplikowanej konstrukcji.

Bezkonkurencyjność pianki poliuretanowej potwierdza wydajność prac izolacyjnych która sięga do 1000m² dziennie. Okres przestoju związany z pracami izolacyjnymi jest skrócony do niezbędnego minimum.

System natryskowy PUR, można aplikować na wszelakie rodzaje podłoża takie jak blacha -bez względu na profil, drewno, beton, eternit, gazobeton - pianobeton, papa bitumiczna każdego rodzaju, itp. W budynkach takich jak komory chłodnicze, przechowalnie owoców i warzyw, dojrzewalnie owoców, kurniki, pieczarkarnie, zbiorniki, hale, obiekty inwentarskie.

Zainteresowanych systemem poliuretanowym zapraszamy do współpracy - polecamy swoje usługi, dodatkowe informacje dostępne pod numerem telefonu 510-775-497.


Cechy natryskowego systemu poliuretanowego:

-niski współczynnik przewodzenia ciepła lambda dla systemów zamknięto-komorowych - 0,019-0,025W/(m*K),
-wysoka szczelność, bezspoinowa,  monolityczna powłoka pozbawiona mostków termicznych,
-doskonała przyczepność do różnych podłoży - blacha, drewno, płyta osb, papa bitumiczna, eternit, beton i inne,
-stabilność parametrów fizycznych w czasie,
-bezkonkurencyjnie szybka aplikacja - montaż,
-wygłusza i usztywnia konstrukcje szkieletowe,
System natryskowy-hydro i termo izolacja podczas jednego procesu aplikacji,
-bezwonna - ekologiczna nie zawiera żadnych substancji szkodliwych,
-odporna na grzyby, bakterie i insekty żerujące w drewnie,
-odporna na czynniki biologiczne, nie pleśnieje,
-gazoszczelność w komorach przechowalniczych czy chłodniczych,
-naniesiona na drewno nie powoduje butwienia i gnicia,
-bezzapachowa i trwała, obojętna fizjologicznie,
-posiada aprobatę techniczną i atest higieniczny,
-zabezpiecza metalowe konstrukcje,
-doskonałe tłumienie dźwięków i hałasu,
-odporna na temperatury od -60°C do +130°C.



Kontakt: tel. 510-775-497  |  e-mail: eko-pur@wp.pl  | formularz kontaktowy  | www.eko-pur.pl