Strona głównaTechnologiaOfertaKontakt

    Natrysk pianki poliuretanowej

Natrysk pianki poliuretanowejDwu-komponentowy natrysk hydrodynamiczny, substancji płynnych poliolu i izocyjanianu. Odbywa się poprzez podgrzanie i sprężenie dwóch składników do odpowiedniego ciśnienia za pomocą agregatu. A następnie, doprowadzeniu ich  podgrzewanym wężem transportowym do pistoletu natryskowego. W momencie natrysku, dochodzi do zmieszania składników w głowicy pistoletu, tworząc reaktywną chemicznie substancję, szybko spieniającą się a następnie twardniejącą. W efekcie otrzymujemy powłokę o porowatej strukturze i właściwościach hydroizolacyjnych, izolacyjno termicznych oraz izolacyjno akustycznych.

Silnie spieniona struktura o budowie drobnych zamkniętych komórek, zawierających gaz o niskiej przewodności cieplnej jest czynnikiem, powodującym osiągnięcie doskonałych parametrów termicznych pianki, czyli niskiego współczynnika przewodności cieplnej. Dodatkowo dzięki zamkniętej strukturze drobniutkich komórek i zminimalizowaniu połączeń międzykomórkowych, ograniczone zostaje zjawisko konwekcji, mające istotny wpływ na parametry termiczne każdego rodzaju termoizolacji.

Zamknięte komórki pianki poliuretanowej powodują, że izolacja termiczna wykonana technologią natryskową jest wodoodporna i szczelna. Dzięki temu nie występuje, powodujące wiele problemów zjawisko "dyfuzji i kondensacji pary wodnej".

Dzięki natryskowej metodzie nanoszenia, uzyskujemy ciągłość izolacji bez łączeń, powodujących straty termiczne. Mamy możliwość aplikacji w nieregularnych, skomplikowanych oraz trudno dostępnych miejscach skutecznie je wypełniając.

Szybkość aplikacji pozwala na zwiększenie wydajności prac izolacyjnych w porównaniu z innymi systemami. Szybkość prac jest niezwykle ważna w przypadku obiektów przemysłowych, gdzie każdy dzień przestoju w produkcji, spowodowany pracami termomodernizacyjnymi naraża przedsiębiorstwo na straty finansowe.
Natrysk pianki poliuretanowej pur
Wszechstronność pianki poliuretanowej pozwala na wykonywanie prac izolacyjnych w całym sektorze budowlanym i przemysłowym. Rozwijająca się dynamicznie w Europie gałąź "budownictwa pasywnego" w coraz większym stopniu korzysta z rozwiązań poliuretanowych, dających znakomite rezultaty. Dzięki niskiemu poziomowi infiltracji i doskonałym parametrom izolacyjności termicznej, zapewnia najlepsze parametry termiczne ze wszystkich dostępnych systemów ochrony termicznej.

Zastosowanie pianki poliuretanowej sięga od izolacji przeciwskropleniowych hal przemysłowych poprzez izolacje termiczne poddaszy i obiektów rolniczych. Pianka poliuretanowa daje ogromne możliwości przy wykonywaniu izolacji dachów płaskich, krótki czas natrysku, pozwalający na wykonanie do 1000 mkw. w ciągu jednego dnia powoduje, że jest systemem niedoścignionym dla konkurencyjnych rozwiązań. Powłoka poliuretanowa nałożona na dach stanowi termo i hydro -izolację, którą pokrywa się ochronną farbą przed promieniowaniem UV.

Zastosowanie natrysku zamknięto-komórkowej pianki poliuretanowej, daje pewność odpowiedniej szczelności i sztywności wykonanego ocieplenia, minimalizuje ryzyko powstawania mostków cieplnych z powodu osuwania czy obwieszania. Ocieplenie poddasza z zastosowaniem poliuretanowych systemów, gwarantuje ogromne oszczędności w nakładach na energię cieplną oraz daje pewność solidnej ochrony termicznej na wiele lat.

Uzyskana powłoka izolacyjna podczas natrysku pianki poliuretanowej po reakcji chemicznej jest tworzywem obojętnym fizjologicznie i może być stosowana w przemyśle spożywczym.

ocieplenie domu pianką ocieplenie stropodachu pianką ocieplenie chłodni pianką
poddasza, ściany, stropy, podłogi na gruncie i inne... dachy płaskie, stropodachy, stropy w piwnicach i inne... chłodnie, przechowalnie, dojrzewalnie, pieczarkarnie i inne...
 
ocieplenie obiektu inwentarskiego ocieplenie hali pianką ocieplenie hali łukowej pianką
kurniki, chlewnie, obory i inne... hale, stalowe, magazyny i inne... hale łukowe i inne...

Natrysk pianki poliuretanowej o gęstości 35 kg/m3, posiada minimum 95% komórek zamkniętych. Stosowany do izolacji termicznych oraz przeciwskropleniowych. Ma zastosowanie w przypadku poddaszy, ścian oraz w przypadku izolacji obiektów rolniczych – kurników, chlewni, przechowalni, chłodni jak również do izolowania obiektów przemysłowych takich jak hale stalowe, łukowe i wielu innych.

Natrysk pianki poliuretanowej o gęstości 60 kg/m3, posiada minimum 95% komórek zamkniętych. Stosowany do izolacji termicznych oraz hydroizolacji w miejscach narażonych na zwiększony ruch pieszy czy o zwiększonym nacisku (większa wytrzymałość na ściskanie). Ma zastosowanie w przypadku dachów płaskich, stropodachów, tarasów, fundamentów, stropów pod wylewki betonowe – izolacje pod posadzkowe przy ogrzewaniu podłogowym i innych.

Natryskowa pianka poliuretanowa, posiada bardzo szerokie zastosowanie w budownictwie a jej wykorzystanie właściwie nie posiada ograniczeń i uzależnione jest od zapotrzebowania rynku na nowoczesne systemy izolacyjne.

Kontakt: tel. 510-775-497  |  e-mail: eko-pur@wp.pl  | formularz kontaktowy