Strona głównaTechnologiaOfertaKontakt

    Mostek termiczny - cieplny

Galeria filmów - YouTube
Pasek
Galeria zdjęć z realizacji
Mostek termiczny (mostek cieplny). Najczęściej obecne z powodu wadliwej konstrukcji budynku, braku zachowania ciągłości izolacji termicznej (ocieplenia).

Są to miejsca charakteryzujące się większym przewodnictwem cieplnym w porównaniu z całą przegrodą (ścianą, sufitem, podłogą itp.).
Występują w przegrodach zewnętrznych, ujawniają się przy dużych różnicach temperatur między wnętrzem a zewnętrzem budynku.
Najprostszą metodą zaobserwowania występowania mostków termicznych w okresie zimowym jest obecność skroplin wody (roszenie w przypadku wystąpienia temperatury punktu rosy) w miejscu występowania mostka cieplnego.

Zjawisko to jest nie tylko kłopotliwe i powoduje straty ciepła ale może być niebezpieczne dla zdrowia z powodu zwiększonego ryzyka powstawania pleśni na zawilgoconych, mokrych częściach przegrody.

mostki termiczne mostki cieplneJak wiadomo obecność unoszącej się w powietrzu grzybni nie jest obojętna dla zdrowia przebywających w budynku lokatorów.
Mostki najczęściej umiejscowione są w miejscach występowania balkonów, osadzenia okien i drzwi, połączenia dachu ze ścianką kolankową, itp..
Zdarza się również, że występują w strukturze nieprawidłowo wykonanych izolacji termicznych np. przy niewłaściwym ułożeniu, zamocowaniu wełny mineralnej, najczęściej na łączeniach czy z powodu zastosowania niewłaściwego materiału (gęstość, twardość) dochodzi do jego osuwania.
Mostki termiczne, występujące wewnątrz np. zabudowy g-k, niosą również ryzyko zawilgocenia konstrukcji więźby dachowej, zwłaszcza gdy system wentylacji dachu jest niedostatecznie drożny.

Usunięcie mostków termicznych bywa bardzo trudne i kosztowne oraz niejednokrotnie zdarza się, że jest nie możliwe do wykonania, dlatego warto już na etapie projektowym oraz podczas budowy zadbać o ich eliminację.

Zastosowanie właściwych materiałów, zgodnie z ich przeznaczeniem, posiadających odpowiednie właściwości fizyczne, ułatwia konstruowanie energooszczędnych budynków, pozbawionych mostków cieplnych.
mostki termicznemostki cieplnemostki termiczne
Przeczytaj informacje o możliwościach izolacyjnych jakie oferuje pianka poliuretanowa, aplikowana technologią natryskową.

Źródło: Opracowanie własne, internet.

Kontakt: tel. 510-775-497  |  e-mail: eko-pur@wp.pl  | formularz kontaktowy  | www.eko-pur.pl