Komory chłodnicze
Komory chłodniczeStrona głównaTechnologiaOfertaKontakt

    Komory chłodnicze, adaptacja starych budynków rolniczych - izolacja natryskowa pianką poliuretanową.

Galeria filmów - YouTube
Pasek
Galeria zdjęć z realizacji
Nasza firma specjalizuje się w wykonawstwie izolacji dla przemysłu rolniczego. Swoje usługi świadczymy na terenie całego kraju, posiadamy w pełni wyposażone i przeszkolone ekipy mobilne, zapewniające usługi na najwyższym poziomie. Wykonujemy między innymi izolacje komór chłodniczych, zapewniające ekonomiczne i nisko stratne przechowywanie  płodów rolnych. Wszelkie informacje dotyczące technologii, sposobu wykonania oraz kosztów przedsięwzięcia dostępne są pod numerem telefonu komórkowego 510-775-497.
Pianka poliuretanowa natryskowa, charakteryzuje się gazoszczelnością uzyskiwaną już przy grubości 3cm. Gazoszczelność izolacji komory przechowalniczej, wpływa znacząco na wydłużenie okresu przechowywania płodów, umożliwiając pełne kontrolowanie warunków panujących wewnątrz komory chłodniczej. Jakość wykonania izolacji oraz użytych surowców do jej wykonania wpływa na okres przechowywanych produktów oraz ich jakość. Wadliwa izolacja komory, może przyczyniać się do powstawania zagrzybienia budynku co jak wiadomo finalnie wpływa na przechowywane produkty.
Technologia poliuretanowego natrysku jest niezwykle użyteczna w przypadku adaptacji istniejących budynków rolniczych na cele przechowalniczo - chłodnicze, umożliwia ich szybką adaptację przy minimalnej ingerencji w strukturę. Wymaga jedynie uprzedniego przygotowania przegród a właściwie ich oczyszczenia i osuszenia. Po wykonaniu izolacji, budynek taki właściwie natychmiast nadaje się do użytkowania. Technologia umożliwia również poprawę izolacyjności oraz uzyskanie gazoszczelności w komorach chłodniczych izolowanych płytami styropianowymi, poliuretanowymi czy warstwowymi, które straciły szczelność. Komory chłodniczeKomory chłodniczeEfekt gazoszczelności uzyskuje się poprzez wykonanie natrysku pianki poliuretanowej na grubość 3cm.
W przypadku przymiarek do wykonania komory chłodniczej, gdy chcemy uzyskać energooszczędny obiekt, należy uwzględnić grubość izolacji termicznej z aplikowanej pianki poliuretanowej. Jeżeli grubość warstwy izolacji będzie zbyt cienka w stosunku do panującej wewnątrz temperatury, częstość załączania się agregatu chłodniczego zwiększy się co wpłynie na wzrost kosztów utrzymania temperatury wewnętrznej a finalnie przełoży się to na koszty przechowywania i ceny produktów. Przy niedostatecznej grubości warstw izolacji termicznej, może okazać się również, że moc znamionowa agregatu chłodzącego, może okazać się niewystarczająca co może wiązać się z koniecznością jego wymiany na wydajniejszy i bardziej energochłonny. Grubość warstw izolacji ma również znaczenie w przypadku panujących temperatur zewnętrznych. Jeśli obiekt chłodniczy umiejscowiony jest w miejscu silnego nasłonecznienia, może dochodzić do przegrzewania przegród co znacząco wpłynie na wzrost temperatury przegrody a pośrednio na koszty związane ze schładzaniem. Analogicznie sytuacja dotyczy okresu zimowego a zwłaszcza niskich temperatur, które to w przypadku niedostatecznej grubości warstwy izolacji termicznej przegród mogą powodować ich przemarzanie a umiejscowione blisko np. warzywa czy owoce mogą ulegać zamrażaniu a przy wzroście temperatury rozmrażaniu co prowadzi do ich psucia się i w efekcie końcowym narażenia gospodarstwa na straty finansowe.

Komory chłodniczePianka poliuretanowa
jest materiałem wychodzącym na przeciw wymaganiom budownictwa rolniczego. Aplikowana natryskowo, umożliwia dokładne zaizolowanie wszelkich budynków rolniczych do poziomu, którego nie są w stanie zapewnić rozwiązania oparte na wełnie czy styropianie. Gazoszczelność obiektów izolowanych pianką poliuretanową jest standardem, który uzyskiwany jest bez jakiegokolwiek problemu a zawdzięczamy to bez łączeniowej  aplikacji materiału, którego struktura jest jednolita o charakterze monolitycznej bryły. Natryskowa metoda montażu, posiada ogromną zaletę, którą jest wypełnianie wszelkich szczelin i nieregularnych powierzchni a uzyskana powłoka jest szczelna i nie posiada jakichkolwiek mostków termicznych. Ponieważ poliuretan jest sztywny, posiada właściwości usztywniające konstrukcje drewniane. Przyczepność materiału do podłoża jest bardzo wysoka więc nie wymaga stosowania dodatkowego mocowania a niski ciężar własny poliuretanu nie obciąża znacząco konstrukcji budynku. Pianka poliuretanowa jest materiałem wodoszczelnym - nienasiąkliwym, nie pleśnieje, nie ulega gniciu jest zmywalna i doskonale nadaje się do wykonania izolacji komór chłodniczych czy przechowalni, izolacji przeciwskropleniowych skutecznie likwidując zjawisko powierzchniowej kondensacji pary wodnej.

System natryskowy PUR, można aplikować na wszelakie rodzaje podłoża takie jak:

*blacha -bez względu na profil,
*drewno,
*płyty OSB, wiórowe,
*beton,
*eternit,
*gazobeton - pianobeton,
*papa bitumiczna każdego rodzaju,
*itp.


Dodatkowe informacje dotyczące systemu:

*niski współczynnik przewodzenia ciepła lambda dla systemów zamknięto-komorowych - 0,019-0,025W/(m*K),
*wysoka wydajność prac izolacyjnych która sięga do 1000m² dziennie,
*wysoka szczelność, bezspoinowa,  monolityczna powłoka pozbawiona mostków termicznych,
*bardzo dobra przyczepność do różnych podłoży - blacha, drewno, płyta osb, papa bitumiczna, eternit, beton i inne,
*niezmienność parametrów fizycznych w czasie,
*bezkonkurencyjnie szybki montaż - aplikacja,
*termo i hydro -izolacja podczas jednego procesu aplikacji, Komory chłodnicze
*gazoszczelność w komorach chłodniczych czy przechowalniczych,
*ekologiczna, bezwonna nie zawiera żadnych substancji szkodliwych,
*odporna na grzyby i insekty żerujące w drewnie,
*odporna na czynniki biologiczne, nie pleśnieje,
*naniesiona na drewno nie powoduje butwienia i gnicia,
*trwała i bezzapachowa, obojętna fizjologicznie,
*zabezpiecza metalowe konstrukcje,
*usztywnia konstrukcje drewniane,
*odporna na temperatury od -60°C do +130°C,
*posiada aprobatę techniczną i atest higieniczny.


Kontakt: tel. 510-775-497  |  e-mail: eko-pur@wp.pl  | formularz kontaktowy  | www.eko-pur.pl