Strona głównaTechnologiaOfertaKontakt

    Izolowanie

Galeria filmów - YouTube
Pasek
Galeria zdjęć z realizacji
Zadaniem materiału izolacyjnego jest izolowanie termiczne od czynników zewnętrznych, ograniczające do minimum straty ciepła i jego emisję na zewnątrz budynku. Dlatego w dzisiejszych czasach w których koszty energii rosną w zastraszającym tempie jedynym rozwiązaniem na ich ograniczenie jest inwestycja w solidną izolację termiczną budynku. Izolacja termiczna to inwestycja jednorazowa, która zwraca się po kilku latach i procentuje oszczędnościami przez następny okres eksploatacji budynku. Niezwykle istotnym elementem budynku jest dach, który w przypadku złego zaizolowania termicznego generuje największe straty ciepła w budynku.
Ważnym problemem wadliwego izolowania termicznego są mostki termiczne, które można wyeliminować tylko przez dokładne wykonywanie termoizolacji.
Dlatego warto wykonać ocieplenie o bardzo dobrych parametrach, które zapewni komfort i ograniczy straty ciepła do minimum.
Takie ocieplenie można wykonać stosując zamknięto komorową pianę poliuretanową PUR. Pianka dzięki swoim doskonałym parametrom izolacyjnym o współczynniku lambda na poziomie 0,020 W/(m·k) - 0,028 W/(m·k) zapewni wykonanie solidnego i efektywnego ocieplenia. Przy 20cm grubości zamknięto komórkowej pianki poliuretanowej osiągamy parametry spełniające wymogi budownictwa pasywnego o współczynniku przenikania ciepła U= 0,1 W/(m²·K).
Przekrój poddaszaPiana poliuretanowa to izolacja termiczna posiadająca wiele zalet, których nie mają inne systemy ociepleń. Ponieważ pianka poliuretanowa w trakcie aplikacji (natrysku) jest cieczą rozpylaną pod ogromnym ciśnieniem wnika we wszystkie szczeliny, dziury i wypełnia je w fazie spieniania eliminując w ten sposób wszelkie mostki termiczne, które mogłyby powstać w przypadku stosowania innych systemów ociepleń.
Idealna szczelność zamknięto komorowej piany poliuretanowej jest cechą niezwykle istotną w budownictwie pasywnym gdzie poziom infiltracji powietrza przez przegrody zewnętrzne powinien być ograniczony do minimum.
Wodoszczelność ocieplenia z zamknięto komórkowej pianki poliuretanowej przy ciśnieniu 0,6 bara eliminuje do minimum możliwość zawilgocenia materiału izolacyjnego, co skutkuje w przypadku systemów konkurencyjnych w najlepszym przypadku utratą współczynnika izolacyjności ocieplenia nawet 10-o krotnie a w skrajnych przypadkach może doprowadzić do zawilgocenia i zapleśnienia. Niski ciężar właściwy (gęstość) pianki poliuretanowej zawierający się w przedziale 30-60 kg/m3 powoduje znikome obciążenie dla konstrukcji dachu oraz wypełniając przestrzenie między krokwiami dodatkowo usztywnia ją, co jest bardzo istotne w przypadku poddaszy, które będą zabudowywane płytami gipsowo kartonowymi, ponieważ zmniejsza się ryzyko pęknięć na łączeniach gipsowanych oraz eliminuje możliwość osuwania się materiału termoizolacyjnego jak ma to miejsce w przypadku konkurencyjnych systemów ociepleń.
Długowieczność ocieplenia z zastosowaniem piany poliuretanowej jest udowodniona pierwszymi natryskami wykonanymi w Stanach Zjednoczonych Ameryki na początku lat 50-tych ubiegłego stulecia, które do dzisiejszego dnia pozostają w bardzo dobrym stanie technicznym.
Wszystkie te cechy przemawiają za tym, że pianka poliuretanowa to efektywna i godna polecenia izolacja termiczna będąca materiałem przyszłości, który będzie wkraczał w budownictwo coraz większymi krokami, dlatego warto dokładnie przemyśleć decyzję i podjąć ją w perspektywie całego wieloletniego okresu eksploatacji budynku.
Efektywne izolowanie pianką poliuretanową PUR:

budownictwo mieszkaniowe (jednorodzinne, wielorodzinne):
 
- dachów
- dachów od wewnątrz
- dachów od zewnątrz
- poddaszy
- strychów
- stropodachów
- fundamentów
- podłóg na gruncie
- stropów nad piwnicą
- domów
- domów z bali
- domów drewnianych
- domów kanadyjskich
- domów szkieletowych
- domów pasywnych
- domów energooszczędnych
- i innych..

Idealne rozwiązanie gdy chcemy zbudować dom pasywny.
 
budynków gospodarczych, obiektów inwentarskich :
 
- przechowalni
- przechowalni warzyw
- przechowalni owoców
- dojrzewalni
- dojrzewalni owoców
- pieczarkarni
- kurników
- obór
- chlewni
- stajni
- ubojni
- chłodni
- i innych..
 
obiektów przemysłowych:
 
- hal
- hal przemysłowych
- hal stalowych
- hal łukowych
- magazynów
- hangarów
- rurociągów
- zbiorników
- silosów
- przewodów wentylacyjnych, klimatyzacyjnych
- i innych..
 
obiektów użyteczności publicznej:
 
- hal sportowych
- basenów
- dachów płaskich
- i innych..

Kontakt: tel. 510-775-497  |  e-mail: eko-pur@wp.pl  | formularz kontaktowy