Strona głównaTechnologiaOfertaKontakt

    Izolacja przeciwskropleniowa

Izolacja przeciwskropleniowaPrzeprowadzamy kompleksowe usługi izolacyjne metodą hydrodynamicznego natrysku, pianką poliuretanową w całym sektorze budowlanym. Proponujemy wykonanie izolacji przeciwskropleniowej hali stalowej, magazynu, kurnika lub innego budynku przemysłowego czy rolniczego.
W budynkach o konstrukcji stalowej, bardzo często występuje problem skraplania się wody na wewnętrznej powierzchni pokrycia dachowego. "Pocenie się" występuje z powodu kondensacji pary wodnej na schłodzonej blasze. Skutecznym sposobem wyeliminowania powstałego i bardzo kłopotliwego zjawiska jest wykonanie natrysku pianki poliuretanowej o strukturze komórek zamkniętych. Grubość warstwy uzależniona jest od specyfiki produkcji czy przeznaczenia danego budynku a głównie chodzi tutaj o poziom nasycenia pary wodnej we wnętrzu.
izolacja przeciwskropleniowaMoże zdarzyć się tak, że wykonanie natrysku 3cm nie wyeliminuje całkowicie skraplania. Sytuacja taka ma miejsce w przypadku dużego nasycenia powietrza parą wodną, dlatego każdy przypadek wymaga indywidualnego podejścia do zagadnienia, czyli wywiadu i konsultacji odnośnie przeznaczenia izolowanego budynku.


Izolacje wykonywane na budynkach przemysłowych, rolniczych dzieli się na odpowiednie rodzaje:
Izolacja przeciwskropleniowa - od 3 do 4cm
Izolacja przeciwskropleniowo termiczna - od 4 do 7 cm
Izolacja termiczna - od 7 do 20 cm.


Wszechstronność poliuretanu sprawia, że jest to materiał doskonale nadający się do wykonania izolacji przeciwskropleniowych budynków przemysłowych i rolniczych każdego rodzaju, niezależnie od kształtu i konstrukcji. Pianka poliuretanowa jest odporna na agresywne środowisko chemiczne, kwasy i zasady, spaliny przemysłowe oraz węglowodory alifatyczne jak: oleje mineralne, benzynę, olej napędowy, rozpuszczalniki. Dzięki wysokiej twardości jest odporność na insekty i gryzonie, które niejednokrotnie w przypadku tradycyjnych materiałów izolacyjnych, powodują ogromne szkody i zniszczenia, niwecząc poniesione nakłady. Twarda, spoista i bez-łączeniowa struktura pianki poliuretanowej umożliwia mycie myjkami wysokociśnieniowymi.


izolacja przeciwskropleniowa hali stalowejHydrodynamicznym natryskiem w krótkim czasie, można uzyskać efektywną i skuteczną izolację przeciwskropleniową hali, bez względu na jej kształt i konstrukcję.

Niezwykła szybkość aplikacji pianki poliuretanowej sięgająca do 1000 mkw. dziennie, pozwala na wysoką wydajność prac izolacyjnych w porównaniu z innymi systemami. Jest to niezwykle ważne w gałęzi przemysłu, gdzie każdy dzień przestoju spowodowany pracami termoizolacyjnymi, naraża przedsiębiorstwo na straty finansowe.

Idealna szczelność izolacji poliuretanowej, dzięki niskiemu poziomowi infiltracji powietrza, ułatwia budowanie magazynów, chłodni, w których konieczne jest utrzymanie stałego mikroklimatu niezależnie od pory roku.

Bardzo często ciężkie warunki klimatyczne w obiektach przemysłowych powodują, że tradycyjne materiały izolacyjne nie wytrzymują próby czasu, ulegając totalnej degradacji.

Wnikająca para wodna poprzez nieszczelności w łączeniach, dociera do pokrycia dachowego ulegając skropleniu. Ciągłe nagromadzanie wilgoci (wody), powoduje skapywanie na materiał izolacyjny, skutkując w dłuższym okresie zawilgoceniem. W konsekwencji może dojść do zapleśnienia i zniszczenia izolacji a w skrajnych przypadkach przez długą obecność niesprzyjających warunków wilgotnościowych, korodowania konstrukcji hali i jej osłabienia a w perspektywie dziesiątek lat zniszczenia. Wyżej wymienione zjawisko skapywania wody w obiektach magazynowych, powoduje spore utrudnienia w przechowywaniu, towarów delikatnych nie odpornych na wilgoć lub półproduktów w których wystąpienie wilgoci (wody), może spowodować ich niezdatność do użycia w finalnej produkcji.

Izolacja przeciwskropleniowaBrak wewnątrz-strukturalnej kondensacji pary wodnej i bez-łączeniowa, monolityczna struktura zamknięto-komórkowej pianki poliuretanowej powoduje, że jest to najlepszy z dostępnych materiałów izolacyjnych, doskonale sprawdzający się w likwidacji zjawiska skraplania, który nie tylko izoluje termicznie, ale chroni konstrukcję przed wilgocią i korozją oraz zlepiając wszystkie ocieplone elementy hali usztywnia ją.

W przypadku, gdy hala produkcyjna, nie wymaga ciepłego klimatu środowiska pracy, najczęściej stosowana jest wyłącznie izolacja przeciwskropleniowa, eliminująca skraplanie się wody na pokryciu dachowym. Izolacja przeciwskropleniowa dodatkowo chroni halę przed korozją i agresywnym środowiskiem.

W budynku w którym skutkiem ubocznym produkcji jest ciepło i para wodna, powodująca wysoką wilgotność powietrza oraz niezbędne jest utrzymanie ciepłego środowiska pracy, stosowana jest izolacja przeciwskropleniowo termiczna. Eliminuje skraplanie się wody i dodatkowo chroni termicznie.

W przypadku hali wymagającej ogrzewania powierzchni produkcyjnej lub utrzymania ekstremalnie niskich temperatur (mroźnie) wykonywana jest izolacja termiczna z zamknięto-komórkowej pianki poliuretanowej. Oczywiście odpowiednia grubość przekłada się na przyszłe koszty ogrzewania - chłodzenia. Izolacja termiczna z zamknięto-komórkowej pianki poliuretanowej, dzięki niskiemu poziomowi infiltracji, ułatwia konstruowanie sprawnych systemów wentylacyjnych z odzyskiem ciepła. Pianka poliuretanowa doskonale sprawdza się w tego typu środowisku, zachowując swoje właściwości przez długie lata eksploatacji.

Natryskowa pianka poliuretanowa to tworzywo bezpieczne. Spieniony poliuretan to związek obojętny fizjologicznie. Stosowane przez naszą firmę surowce, posiadają aprobatę techniczną oraz atest higieniczny.

Pianka poliuretanowa PUR Efektywne:

- ocieplenie
- ocieplanie
- docieplenie
- docieplanie
- izolacja
- termoizolacja
- termorenowacja
- termomodernizacja
 
- termiczna
- przeciwwilgociowa
- przeciwskropleniowa
- natryskowa
- przemysłowa
- pozioma
- pionowa

pianką, pianą poliuretanową PUR

obiektów przemysłowych:
 
- hali
- hali przemysłowej
- hali stalowej
- hali łukowej
- magazynu
- hangaru
- rurociągu ciepłowniczego
- zbiornika
- silosu
- dachu płaskiego
- przewodu wentylacyjnego
- przewodu klimatyzacyjnego
- i innych..
Izolacja przeciwskropleniowa
 
Izolacja przeciwskropleniowa
 
Izolacja przeciwskropleniowa

Kontakt: tel. 510-775-497  |  e-mail: eko-pur@wp.pl  | formularz kontaktowy  | www.eko-pur.pl