Strona głównaTechnologiaOfertaKontakt

    Hydroizolacja

Galeria filmów - YouTube
Pasek
Galeria zdjęć z realizacji
Przeprowadzamy kompleksowe usługi termo i hydro izolacyjne metodą hydrodynamicznego natrysku, pianką poliuretanową  w całym sektorze budownictwa. Wykonamy termo i hydroizolację każdego obiektu.

Zapewniamy wysoką jakość prac i pełne zadowolenie klientów. Posiadamy wyszkolone i doświadczone brygady wykonawcze i nowoczesny sprzęt. Roboty realizujemy zgodnie z wymogami Norm Budowlanych oraz reżimem technologicznym, wykorzystując atestowane materiały renomowanych firm.

Oferujemy fachowe doradztwo, konsultacje z klientem oraz obsługę techniczną w zakresie doboru izolacji w zależności od indywidualnych potrzeb i warunków technicznych oraz klimatycznych do spełnienia.

Pianka poliuretanowa, termo i hydro izolacja o doskonałej szczelności i wysokiej przyczepności do podłoża, skutecznie chroni przed zimnem, gorącem czy wodą, utrzymuje swoje parametry przez lata eksploatacji, niezależnie od otaczających warunków. Doskonale nadaje się do izolacji obiektów przemysłowych, użyteczności publicznej, budynków mieszkalnych czy obiektów rolniczych.

Natryskowy system dwu komponentowy, stosowany bezpośrednio na budowie przy użyciu wyspecjalizowanych maszyn. Natryskując, tworzy jednolitą i twardą powłokę izolacyjną, pozbawioną łączeń i przerw. Ryzyko wystąpienia mostków termicznych zostaje wyeliminowane do minimum. Cechy takie jak idealna przyczepność do podłoża i dopasowywanie się do różnorodnych powierzchni i kształtów oraz bezproblemowe i skuteczne wypełnianie niedostępnych miejsc, stawia piankę poliuretanową na pierwszym miejscu wśród pozostałych izolacji.

Hydroizolacja ma na celu zabezpieczenie obiektu, budynku, pomieszczenia przed przedostawaniem się oraz wpływem wilgoci i wody na elementy struktury budynku.
Hydroizolacja jest bardzo ważnym elementem planowania budowy, zwłaszcza w polskim wilgotnym klimacie. Odpowiednie zabezpieczenie budynku przed przenikaniem wilgoci do jego wnętrza, chroni strukturę budynku przed erozją wodną, która mogła osłabiać elementy konstrukcji budynku. Inwestycja w skuteczną, solidną i trwałą hydroizolację dachu, uchroni budynek przed zagrożeniami jakie niesie, przedostająca się przez nieszczelności woda. Oszczędzi kosztownych napraw, które dość często nie przynoszą wymaganego rezultatu. Profesjonalna hydroizolacja, zapewni ochronę budynku przez wiele lat oszczędzając nakładów finansowych, nerwów oraz dając bezpieczeństwo i spokój dla właściciela obiektu.

Dach płaski o konstrukcji żelbetonowej. Dach płaski o konstrukcji stalowej.
Dach płaski o konstrukcji żelbetowej. Dach płaski o konstrukcji stalowej.

Dach to miejsce, gdzie hydroizolacja ma szczególne znaczenie. Zaniedbanie odpowiednich zabezpieczeń, może spowodować niszczenie jego struktury, nasączając elementy konstrukcji wodą do poziomu w którym będzie wymagane kosztowne osuszanie lub nawet rozbiórka. Dlatego nie warto oszczędzać na zabezpieczaniu się przed wilgocią. Tolerowanie nadmiernej wilgoci w betonowej strukturze stropodachu, może prowadzić do degradacji struktury betonu i korodowania elementów zbrojenia a w konsekwencji do osłabienia jego wytrzymałości. Taki stan rzeczy w przypadku wielko powierzchniowych dachów płaskich, dość często obciążanych zalegającym śniegiem, może prowadzić do katastrofalnych skutków zniszczenia, co pociąga za sobą narażenie życia użytkowników danego obiektu.

Hydroizolacja jest bardzo skomplikowanym zagadnieniem. Dlatego już podczas planowania warto zadbać o odpowiednie rozwiązania materiałowo-technologiczne, pozwalające na uniknięcie „problemów nieszczelności” a przy tym zachowanie optymalnych kosztów wykonania, co pozwoli na długą i bezproblemową eksploatację budynku. Korzystanie ze sprawdzonych systemów hydroizolacyjnych oraz konsultacja z osobami posiadającymi wiedzę, nabytą przez wieloletnią styczność z problemem nieszczelności hydroizolacji, gwarantuje wypracowaniem solidnego i trwałego rozwiązania.

Pianka poliuretanowa o strukturze komórek zamkniętych, materiał o cechach termo i hydro izolacyjnych, doskonale sprawdzający się  przy wykonywaniu hydroizolacji dachów płaskich. Piankę poliuretanową cechuje wysoka odporność na wodę i związki chemiczne oraz doskonałe parametry współczynnika przewodzenia ciepła.

Wodoszczelność zamknięto-komórkowej pianki poliuretanowej przy ciśnieniu 0,6 bara, eliminuje ryzyko zawilgocenia materiału izolacyjnego. W przypadku konkurencyjnych systemów zawilgocona izolacja, powoduje utratę współczynnika izolacyjności termicznej nawet kilkunastokrotnie a w skrajnych przypadkach, może doprowadzić do zawilgocenia, zapleśnienia i erozji elementów konstrukcyjnych. Bezłączeniowa metoda aplikacji pianki poliuretanowej całkowicie eliminuje możliwość przeciekania wody.

Niski ciężar właściwy (gęstość) pianki poliuretanowej zawierający się w przedziale 30-60 kg/m3, powoduje znikome obciążenie dla konstrukcji dachu. Jest to niezwykle istotna cecha w przypadku konstruowania dachów płaskich, które w okresie zimowym są dodatkowo obciążane zalegającym śniegiem.

Długowieczność pianki poliuretanowej jest udowodniona pierwszymi natryskami wykonanymi w Stanach Zjednoczonych Ameryki na początku lat 50-tych ubiegłego stulecia, które do dzisiejszego dnia pozostają w dobrym stanie technicznym.

Wszystkie te cechy przemawiają za tym, że pianka poliuretanowa to efektywna i godna polecenia izolacja termiczna będąca materiałem przyszłości, który wkracza w budownictwo coraz większymi krokami. Dlatego warto dokładnie przemyśleć decyzję i podjąć ją w perspektywie całego wieloletniego okresu eksploatacji budynku.


Natryskowa pianka poliuretanowa to tworzywo bezpieczne. Spieniony poliuretan to związek obojętny fizjologicznie. Stosowane przez naszą firmę surowce, posiadają aprobatę techniczną oraz atest higieniczny.
Efektywna termo i hydro izolacja pianką poliuretanową PUR:

budownictwo mieszkaniowe (jednorodzinne, wielorodzinne):
 
- dachu
- dachu od wewnątrz
- dachu od zewnątrz
- poddasza
- stropodachu
- fundamentu
- podłogi na gruncie
- stropu nad piwnicą
- domu
- domu z bali
- domu drewnianego
- domu kanadyjskiego
- domu szkieletowego
- domu pasywnego
- domu energooszczędnego
- i innych..
 
budynku rolniczego, obiektu inwentarskiego :
 
- przechowalni
- przechowalni warzyw
- przechowalni owoców
- dojrzewalni
- dojrzewalni owoców
- pieczarkarni
- kurnika
- obory
- chlewni
- stajni
- ubojni
- chłodni
- i innych..
 
obiektu przemysłowego:
 
- hali
- hali przemysłowej
- hali stalowej
- hali łukowej
- dachu płaskiego
- magazynu
- hangaru
- rurociągu
- zbiornika
- silosu
- przewodu wentylacyjnego, klimatyzacyjnego
- i innych..
 
obiektu użyteczności publicznej:
 
- hali sportowej
- basenu
- i innych..
termo i hydro izolacja poddasza termo i hydro izolacja dachu termo i hydro izolacja hali stalowej termo i hydro izolacja hali

Kontakt: tel. 510-775-497  |  e-mail: eko-pur@wp.pl  | formularz kontaktowy