Strona głównaTechnologiaOfertaKontakt

    Hali - izolacja, ocieplenie, termomodernizacja natryskiem pianką poliuretanową.

Pianka poliuretanowaWitamy na stronie internetowej firmy Ekopur. Przeprowadzamy kompleksowe usługi izolacyjne metodą hydrodynamicznego natrysku, pianką poliuretanową w budownictwie przemysłowym, mieszkaniowym i rolnictwie.

Naszym celem jest wysoka jakość prac, gwarantująca pełne zadowolenie klientów. Posiadamy doświadczone brygady wykonawcze i nowoczesny sprzęt. Roboty realizujemy zgodnie z reżimem technologicznym, wykorzystując materiały renomowanych firm.

Zapewniamy fachowe doradztwo, konsultacje z klientem oraz obsługę techniczną w zakresie doboru izolacji w zależności od indywidualnych potrzeb i warunków technicznych oraz klimatycznych do spełnienia.

Pianka poliuretanowa, materiał izolacyjny o doskonałej szczelności, będący jednocześnie termo i hydro -izolacją o wysokiej przyczepności do podłoża, skutecznie chroni przed zimnem, gorącem czy wodą, utrzymuje swoje parametry przez lata niezależnie od otaczających warunków. Doskonale nadaje się do izolacji obiektów przemysłowych, użyteczności publicznej, budynków mieszkalnych czy obiektów rolniczych.

Dwu komponentowy system natryskowy, stosowany bezpośrednio na budowie przy użyciu wyspecjalizowanych maszyn. Natryskując, tworzy jednolitą i twardą powłokę izolacyjną, pozbawioną łączeń i przerw. Ryzyko wystąpienia mostków termicznych zostaje wyeliminowane do minimum. Cechy takie jak idealna przyczepność do podłoża i dopasowywanie się do różnorodnych powierzchni i kształtów oraz bezproblemowe i skuteczne wypełnianie niedostępnych miejsc, stawia piankę poliuretanową na pierwszym miejscu wśród pozostałych termoizolacji.


Zamknięto-komórkowa pianka poliuretanowa. Doskonały materiał izolacyjny, nadający się do izolacji hal przemysłowych każdego rodzaju, niezależnie od kształtu i konstrukcji. W trakcie jednego procesu aplikacji, uzyskujemy termo i hydro - izolację. Piana poliuretanowa jest ekologiczna i może mieć kontakt z żywnością. Odporna na agresywne środowisko chemiczne, kwasy i zasady, spaliny przemysłowe oraz węglowodory alifatyczne jak: oleje mineralne, benzynę, olej napędowy, rozpuszczalniki. Dzięki wysokiej twardości jest odporność na insekty i gryzonie, które niejednokrotnie w przypadku tradycyjnych materiałów izolacyjnych, powodują ogromne szkody i zniszczenia. Twarda, spoista i bez-łączeniowa struktura pianki poliuretanowej umożliwia mycie myjkami wysokociśnieniowymi.

Izolacje wykonywane na obiektach przemysłowych dzieli się na odpowiednie rodzaje:
Izolacja przeciwskropleniowa - od 3 do 4cm
Izolacja przeciwskropleniowo termiczna - od 4 do 7 cm
Izolacja termiczna - od 7 do 20 cm

Hydrodynamicznym natryskiem w krótkim czasie, można uzyskać efektywną i skuteczną izolację termiczną hali, bez względu na jej kształt i konstrukcję. Pianka wygłusza, chroni przed wodą, wilgocią i korozją oraz dodatkowo usztywnia konstrukcję hali.

Niezwykła szybkość aplikacji pianki poliuretanowej sięgająca do 1000 mkw. dziennie, pozwala na wysoką wydajność prac izolacyjnych w porównaniu z innymi systemami. Jest to niezwykle ważne w gałęzi przemysłu, gdzie każdy dzień przestoju spowodowany pracami termoizolacyjnymi, naraża przedsiębiorstwo na straty finansowe.

Koszty ogrzewania obiektów przemysłowych z powodu ich ogromnych powierzchni są niezwykle wysokie i niejednokrotnie decydują o opłacalności produkcji, dlatego inwestycja w solidny system termoizolacyjny, daje ogromne korzyści finansowe. Inwestycje izolacyjne sprawiające wrażenie kosztownych z reguły amortyzują się w okresie krótszym niż 10 lat a rosnące ceny energii, dodatkowo okres ten skracają.

Idealna szczelność izolacji poliuretanowej, dzięki niskiemu poziomowi infiltracji, ułatwia budowanie magazynów, chłodni, w których konieczne jest utrzymanie stałego mikroklimatu niezależnie od pory roku.

Bardzo często ciężkie warunki klimatyczne w obiektach przemysłowych powodują, że tradycyjne materiały izolacyjne nie wytrzymują próby czasu, ulegając totalnej degradacji.

Wnikająca para wodna poprzez nieszczelności w łączeniach, dociera do pokrycia dachowego ulegając skropleniu. Ciągłe nagromadzanie wilgoci (wody), powoduje skapywanie na materiał izolacyjny, skutkując w dłuższym okresie zawilgoceniem. W konsekwencji może dojść do zapleśnienia i zniszczenia izolacji a w skrajnych przypadkach przez długą obecność niesprzyjających warunków wilgotnościowych, korodowania konstrukcji hali i jej osłabienia a w perspektywie dziesiątek lat zniszczenia. Wyżej wymienione zjawisko skapywania wody w obiektach magazynowych, powoduje spore utrudnienia w przechowywaniu, towarów delikatnych nie odpornych na wilgoć lub półproduktów w których wystąpienie wilgoci (wody), może spowodować ich niezdatność do użycia w finalnej produkcji.

Izolacja hali przekrój

Brak kondensacji pary wodnej i bez-łączeniowa struktura zamknięto-komórkowej pianki poliuretanowej powoduje, że jest to najlepszy z dostępnych materiałów izolacyjnych, który nie tylko izoluje termicznie, ale chroni konstrukcję przed wilgocią i korozją oraz zlepiając wszystkie ocieplone elementy hali usztywnia ją.

W przypadku gdy hala produkcyjna, nie wymaga ciepłego klimatu środowiska pracy najczęściej stosowana jest wyłącznie izolacja przeciwskropleniowa, eliminująca skraplanie się wody na pokryciu dachowym. Izolacja przeciwskropleniowa dodatkowo chroni halę przed korozją i agresywnym środowiskiem w przypadku produkcji chemicznej.

W obiekcie przemysłowym w którym skutkiem ubocznym produkcji jest ciepło i para wodna, powodująca wysoką wilgotność powietrza oraz niezbędne jest utrzymanie ciepłego środowiska pracy, stosowana jest izolacja przeciwskropleniowo termiczna. Eliminuje skraplanie się wody i dodatkowo chroni termicznie.

W przypadku hali wymagającej ogrzewania powierzchni produkcyjnej lub utrzymanie ekstremalnie niskich temperatur (mroźnie) wykonywana jest izolacja termiczna z zamknięto-komórkowej pianki poliuretanowej. Oczywiście odpowiednia grubość przekłada się na przyszłe koszty ogrzewania - chłodzenia. Izolacja termiczna z zamknięto-komórkowej pianki poliuretanowej, dzięki niskiemu poziomowi infiltracji, ułatwia konstruowanie sprawnych systemów wentylacyjnych z odzyskiem ciepła (rekuperacją).
Wszystkie powyższe cechy przekładają się na ogromne oszczędności energii grzewczej, której ceny nieustannie rosną i rosnąć będą z powodu praktyk monopolistycznych i spekulacyjnych oraz stale zwiększanych wymogów ochrony środowiska.
Pianka poliuretanowa PUR Efektywne:

- ocieplenie
- ocieplanie
- docieplenie
- docieplanie
- izolacja
- termoizolacja
- termorenowacja
- termomodernizacja
 
- termiczna
- przeciwwilgociowa
- przeciwskropleniowa
- natryskowa
- przemysłowa
- pozioma
- pionowa

pianką, pianą poliuretanową PUR

obiektów przemysłowych:
 
- hali
- hali przemysłowej
- hali stalowej
- hali łukowej
- magazynu
- hangaru
- rurociągu ciepłowniczego
- zbiornika
- silosu
- dachu płaskiego
- przewodu wentylacyjnego
- przewodu klimatyzacyjnego
- i innych..
Pianka poliuretanowa w hali
 
izolacja hali natryskiem
 
Hala łukowa ocieplona pianką

Kontakt: tel. 510-775-497  |  e-mail: eko-pur@wp.pl  | formularz kontaktowy