Strona głównaTechnologiaOfertaKontakt

    Hal - izolacje, ocieplenia, termomodernizacje natryskiem pianką poliuretanową.

Pianka poliuretanowaWitamy na stronie internetowej firmy Ekopur. Przeprowadzamy kompleksowe usługi izolacyjne metodą hydrodynamicznego natrysku, pianką poliuretanową w budownictwie przemysłowym, mieszkaniowym i rolnictwie.

Naszym celem jest wysoka jakość prac gwarantująca pełne zadowolenie klientów. Posiadamy doświadczone brygady wykonawcze i nowoczesny sprzęt. Roboty realizujemy zgodnie z technologią, wykorzystując materiały renomowanych firm.

Zapewniamy fachowe doradztwo, konsultacje z klientem oraz obsługę techniczną w zakresie doboru izolacji w zależności od indywidualnych potrzeb i warunków technicznych oraz klimatycznych do spełnienia.

Pianka poliuretanowa materiał izolacyjny o doskonałej szczelności będący jednocześnie termo i hydro izolacją o wysokiej przyczepności do podłoża skutecznie chroni przed zimnem, gorącem czy wodą, utrzymuje swoje parametry przez lata niezależnie od otaczających warunków. Doskonale nadaje się do izolacji obiektów przemysłowych, użyteczności publicznej, budynków mieszkalnych czy obiektów rolniczych.

Dwu komponentowy system natryskowy, stosowany bezpośrednio na budowie przy użyciu wyspecjalizowanych maszyn. Natryskując, tworzy jednolitą i twardą powłokę izolacyjną, pozbawioną łączeń i przerw. Ryzyko wystąpienia mostków termicznych zostaje wyeliminowane do minimum. Cechy takie jak idealna przyczepność do podłoża i dopasowywanie się do różnorodnych powierzchni i kształtów oraz bezproblemowe i skuteczne wypełnianie niedostępnych miejsc, stawia piankę poliuretanową na pierwszym miejscu wśród pozostałych termoizolacji.


Zamknięto-komorowa piana poliuretanowa. Materiał izolacyjny doskonale nadający się do zastosowania w ociepleniach hal przemysłowych każdego rodzaju, niezależnie od kształtu i konstrukcji. W jednym procesie aplikacji uzyskujemy termo i hydro -izolację. Pianka poliuretanowa jest ekologiczna, mogąca mieć kontakt z żywnością, odporna na agresywne środowisko chemiczne, kwasy i zasady, spaliny przemysłowe oraz węglowodory alifatyczne takie jak: oleje mineralne, benzynę, olej napędowy, rozpuszczalniki. Poprzez odpowiednią twardość, posiada odporność na insekty i gryzonie, które niejednokrotnie w przypadku tradycyjnych materiałów izolacyjnych doprowadzają do ogromnych szkód i zniszczeń. Jej twarda, spoista struktura pozwala na mycie myjkami wysokociśnieniowymi typu „karcher”.
Izolacje przeprowadzane na obiektach przemysłowych dzieli się na odpowiednie rodzaje:
Izolacje przeciwskropleniowe - od 3 do 4cm
Izolacje przeciwskropleniowo termiczne - od 4 do 7 cm
Izolacje termiczne - od 7 do 20 cm

Przez hydrodynamiczny natrysk w krótkim czasie, można uzyskać efektywną i skuteczną izolację termiczną hali, niezależnie od jej kształtu i skomplikowania konstrukcji. Pianka wygłusza, chroni przed wodą, wilgocią i korozją oraz dodatkowo usztywnia konstrukcję hali.

Szybkość aplikacji pianki poliuretanowej sięgająca do 1000 mkw. dziennie, pozwala na wysoką wydajność prac izolacyjnych w porównaniu z innymi systemami. Jest to niezwykle ważne w gałęzi przemysłu, gdzie każdy dzień przestoju spowodowany pracami termoizolacyjnymi, naraża przedsiębiorstwo na straty finansowe.

Koszty ogrzewania obiektów przemysłowych z powodu ich ogromnych powierzchni są niezwykle wysokie i niejednokrotnie decydują o opłacalności produkcji, dlatego inwestycja w solidny system termoizolacyjny, daje ogromne korzyści finansowe. Inwestycje termoizolacyjne, początkowo wydające się na kosztowne z reguły amortyzują się w okresie krótszym niż 10 lat a rosnące ceny energii, dodatkowo okres ten skracają.
Idealna szczelność (niski poziom infiltracji) izolacji poliuretanowej, ułatwia budowanie magazynów, chłodni, w których konieczne jest utrzymanie stałego mikroklimatu, niezależnie od pory roku.

Niejednokrotnie ciężkie warunki klimatyczne w obiektach przemysłowych powodują, że tradycyjne materiały izolacyjne nie wytrzymują próby czasu, ulegając totalnej degradacji z powodu dyfuzji i kondensacji pary wodnej. Wnikająca para poprzez nieszczelności w łączeniach, dociera do pokrycia dachowego, gdzie ulega skropleniu. Ciągłe nagromadzanie wody, powoduje skapywanie na materiał izolacyjny, co w dłuższym okresie skutkuje zawilgoceniem. Konsekwencją tego zjawiska, może być zapleśnienie i zniszczenie izolacji a w skrajnych przypadkach przez długą obecność niesprzyjających warunków wilgotnościowych, korodowanie elementów konstrukcyjnych hali. Korozja prowadzi do osłabienia konstrukcji nośnej a w perspektywie dziesiątek lat nawet jej zniszczenia. Wyżej wymienione zjawisko skapywania wody w obiektach magazynowych, powoduje spore utrudnienia w przechowywaniu towarów delikatnych nie odpornych na wilgoć lub półproduktów w których wystąpienie wilgoci (wody), może spowodować ich niezdatność do użycia w finalnej produkcji.
Izolacja hali przekrój

Brak kondensacji pary wodnej i bezzłączeniowa struktura zamknięto-komórkowej pianki poliuretanowej powoduje, że jest to najlepszy z dostępnych materiałów izolacyjnych, który nie tylko izoluje termicznie, ale chroni konstrukcję przed wilgocią i korozją oraz zlepiając wszystkie ocieplone elementy hali usztywnia ją.

W przypadku hali produkcyjnej, gdzie niepotrzebny jest ciepły klimat środowiska pracy najczęściej stosuje się wyłącznie izolacje przeciwskropleniowe, eliminujące skraplanie się wody na pokryciu dachowym. Izolacja przeciwskropleniowa dodatkowo chroni halę przed korozją i agresywnym środowiskiem w przypadku produkcji chemicznej.

W obiektach przemysłowych, gdzie skutkiem ubocznym produkcji jest ciepło i para wodna, powodująca wysoką wilgotność powietrza oraz niezbędne jest utrzymanie ciepłego środowiska pracy, stosuje się izolacje przeciwskropleniowo termiczne. Eliminuje ona skraplanie się wody i dodatkowo chroni termicznie.

W przypadku hali wymagającej ogrzewania powierzchni produkcyjnej lub utrzymanie ekstremalnie niskich temperatur (mroźnie), wykonuje się izolacje termiczne z zamknięto-komórkowej pianki poliuretanowej. Oczywiście odpowiednia grubość przekłada się na przyszłe koszty ogrzewania (chłodzenia). Izolacja termiczna z zamknięto-komórkowej pianki poliuretanowej dzięki niskiemu poziomowi infiltracji, ułatwia konstruowanie sprawnych systemów wentylacyjnych z odzyskiem ciepła (rekuperacją).
Wszystkie powyższe cechy przekładają się na ogromne oszczędności energii grzewczej, której ceny nieustannie rosną i rosnąć będą z powodu praktyk monopolistycznych i spekulacyjnych oraz stale zwiększanych wymogów ochrony środowiska.
Pianka poliuretanowa PUR Efektywne:

- ocieplenia
- ocieplania
- docieplenia
- docieplania
- izolacje
- izolowanie
- termoizolacje
- termorenowacje
- termomodernizacje
 
- termiczne
- przeciwwilgociowe
- przeciwskropleniowe
- natryskowe
- przemysłowe
- poziome
- pionowe

pianką, pianą poliuretanową PUR

obiektów przemysłowych:
 
- hal
- hal przemysłowych
- hal stalowych
- hal łukowych
- magazynów
- hangarów
- rurociągów ciepłowniczych
- zbiorników
- silosów
- dachów płaskich
- przewodów wentylacyjnych
- przewodów klimatyzacyjnych
- i innych..
Pianka poliuretanowa
 
Hala
 
Hala

Kontakt: tel. 510-775-497  |  e-mail: eko-pur@wp.pl  | formularz kontaktowy