Strona głównaTechnologiaOfertaKontakt

    Docieplenie

Przeprowadzamy kompleksowe usługi hydro i termo -izolacyjne metodą hydrodynamicznego natrysku, pianką poliuretanową w budownictwie przemysłowym, mieszkaniowym i rolniczym. Wykonujemy izolacje takich obiektów jak: hale, dachy, poddasza, chłodnie, przechowalnie warzyw i owoców i innych.
Naszym celem jest wysoka jakość prac, gwarantująca pełne zadowolenie klientów. Posiadamy doświadczone brygady wykonawcze i nowoczesny sprzęt. Roboty realizujemy zgodnie z wymogami Norm Budowlanych oraz reżimem technologicznym, wykorzystując atestowane materiały renomowanych firm.
Zapewniamy fachowe doradztwo, konsultacje z klientem oraz obsługę techniczną w zakresie doboru izolacji w zależności od indywidualnych potrzeb i warunków technicznych oraz klimatycznych do spełnienia.
Galeria filmów - YouTube
Pasek
Galeria zdjęć z realizacji
Pianka poliuretanowa, materiał izolacyjny o doskonałej szczelności, będący jednocześnie hydro i termo -izolacją o wysokiej przyczepności do podłoża, skutecznie chroni przed zimnem, gorącem czy wodą, utrzymuje swoje parametry przez lata niezależnie od otaczających warunków. Doskonale nadaje się do izolacji obiektów przemysłowych, użyteczności publicznej, budynków mieszkalnych czy obiektów rolniczych.

Dwu komponentowy system natryskowy, stosowany bezpośrednio na budowie przy użyciu wyspecjalizowanych maszyn. Natryskując, tworzy jednolitą i twardą powłokę izolacyjną, pozbawioną łączeń i przerw. Ryzyko wystąpienia mostków termicznych zostaje wyeliminowane do minimum. Cechy takie jak idealna przyczepność do podłoża i dopasowywanie się do różnorodnych powierzchni i kształtów oraz bezproblemowe i skuteczne wypełnianie niedostępnych miejsc, stawia piankę poliuretanową na pierwszym miejscu wśród pozostałych termoizolacji.


Zadaniem materiału izolacyjnego jest docieplenie, które ograniczy do minimum straty ciepła czyli jego emisję na zewnątrz budynku. Dlatego w dzisiejszych czasach w których koszty energii rosną w zastraszającym tempie jedynym rozwiązaniem na ich ograniczenie jest inwestycja w solidne ocieplenie budynku. Izolacja termiczna to inwestycja jednorazowa, która zwraca się po kilku latach i procentuje oszczędnościami przez następny okres eksploatacji budynku. Niezwykle istotnym elementem budynku jest dach, który w przypadku źle wykonanego docieplenia generuje największe straty ciepła w budynku.
Ważnym problemem wadliwego docieplenia są mostki termiczne, które można wyeliminować tylko przez dokładne wykonywanie termoizolacji.
Dlatego warto wykonać docieplenie o bardzo dobrych parametrach, które zapewni komfort i ograniczy straty ciepła do minimum.
Takie docieplenie można wykonać stosując zamknięto komorową pianę poliuretanową PUR. Pianka dzięki swoim doskonałym parametrom izolacyjnym o współczynniku przewodzenia ciepła (lambda) na poziomie 0,020 W/(m·k) - 0,028 W/(m·k) zapewni wykonanie solidnego i efektywnego docieplenia. Przy 20cm grubości zamknięto komórkowej pianki poliuretanowej osiągamy parametry spełniające wymogi budownictwa pasywnego o współczynniku przenikania ciepła U= 0,1 W/(m²·K). Piana poliuretanowa to izolacja termiczna posiadająca wiele zalet, których nie mają inne systemy dociepleń. Ponieważ pianka poliuretanowa w trakcie aplikacji (natrysku) jest cieczą rozpylaną pod ogromnym ciśnieniem wnika we wszystkie szczeliny, dziury i wypełnia je w fazie spieniania eliminując w ten sposób wszelkie mostki termiczne, które mogłyby powstać w przypadku stosowania innych systemów dociepleń.
docieplenie poddasza w przekroju
Idealna szczelność zamknięto-komórkowej pianki poliuretanowej jest cechą niezwykle istotną w budownictwie energooszczędnym i pasywnym, gdzie poziom infiltracji powietrza przez przegrody zewnętrzne, powinien być ograniczony do minimum.
Wodoszczelność docieplenia z zamknięto-komórkowej pianki poliuretanowej przy ciśnieniu 0,6 bara, eliminuje do minimum możliwość zawilgocenia materiału izolacyjnego, co skutkuje w przypadku systemów konkurencyjnych w najlepszym przypadku utratą współczynnika izolacyjności docieplenia nawet 10-o krotnie a w skrajnych przypadkach, może doprowadzić do zawilgocenia i zapleśnienia.
Niski ciężar właściwy (gęstość) pianki poliuretanowej zawierający się w przedziale 30-60 kg/m3, powoduje znikome obciążenie dla konstrukcji dachu oraz wypełniając przestrzenie między krokwiami dodatkowo usztywnia ją, co jest bardzo istotne w przypadku poddaszy zabudowywanych płytami gipsowo kartonowymi, ponieważ zmniejsza się ryzyko pęknięć na łączeniach gipsowanych oraz eliminuje możliwość osuwania się materiału termoizolacyjnego - jak ma to miejsce w przypadku konkurencyjnych systemów ociepleń.
Długowieczność docieplenia z zastosowaniem piany poliuretanowej jest udowodniona pierwszymi natryskami wykonanymi w Stanach Zjednoczonych Ameryki na początku lat 50-tych ubiegłego stulecia, które do dzisiejszego dnia pozostają w bardzo dobrym stanie technicznym.
Wszystkie te cechy przemawiają za tym, że pianka poliuretanowa to efektywna i godna polecenia izolacja termiczna, będąca materiałem przyszłości, który będzie wkraczał w budownictwo coraz większymi krokami. Dlatego warto dokładnie przemyśleć decyzję i podjąć ją w perspektywie całego wieloletniego okresu eksploatacji budynku.


Natryskowa pianka poliuretanowa to tworzywo bezpieczne. Spieniony poliuretan to związek obojętny fizjologicznie. Stosowane przez naszą firmę surowce, posiadają aprobatę techniczną oraz atest higieniczny.
Efektywne docieplenie pianką poliuretanową PUR:

budownictwo mieszkaniowe (jednorodzinne, wielorodzinne):
 
- dachu
- dachu od wewnątrz
- dachu od zewnątrz
- poddasza
- stropodachu
- fundamentu
- podłogi na gruncie
- stropu nad piwnicą
- domu
- domu z bali
- domu drewnianego
- domu kanadyjskiego
- domu szkieletowego
- domu pasywnego
- domu energooszczędnego
- i innych..

Idealne rozwiązanie gdy chcemy zbudować dom pasywny.
 
budynku gospodarczego, obiektu inwentarskiego :
 
- przechowalni
- przechowalni warzyw
- przechowalni owoców
- dojrzewalni
- dojrzewalni owoców
- pieczarkarni
- kurnika
- obory
- chlewni
- stajni
- ubojni
- chłodni
- i innych..
 
obiektu przemysłowego:
 
- hali
- hali przemysłowej
- hali stalowej
- hali łukowej
- magazynu
- hangaru
- rurociągu
- zbiornika
- silosu
- przewodu wentylacyjnego, klimatyzacyjnego
- i innych..
 
obiektu użyteczności publicznej:
 
- hali sportowej
- basenu
- dachu płaskiego
- i innych..
Docieplenie poddasza Docieplenie dachu Docieplenie hali stalowej Docieplenie hali  

Kontakt: tel. 510-775-497  |  e-mail: eko-pur@wp.pl  | formularz kontaktowy