Strona głównaTechnologiaOfertaKontakt

    Docieplenia

Galeria filmów - YouTube
Pasek
Galeria zdjęć z realizacji
Przeprowadzamy kompleksowe usługi hydro i termo -izolacyjne metodą hydrodynamicznego natrysku, pianką poliuretanową w budownictwie przemysłowym, mieszkaniowym i rolniczym. Wykonujemy izolacje takich obiektów jak: hale, dachy, poddasza, kurniki, chłodnie, przechowalnie warzyw i owoców i innych.
Naszym priorytetem jest wysoka jakość prac, gwarantująca pełne zadowolenie klientów. Posiadamy doświadczone brygady wykonawcze i nowoczesny sprzęt. Roboty realizujemy zgodnie z wymogami Norm Budowlanych oraz reżimem technologicznym, wykorzystując atestowane materiały renomowanych firm.
Zapewniamy fachowe doradztwo, konsultacje z klientem oraz obsługę techniczną w zakresie doboru izolacji w zależności od indywidualnych potrzeb i warunków technicznych oraz klimatycznych do spełnienia.
Pianka poliuretanowa, materiał izolacyjny o doskonałej szczelności, będący jednocześnie hydro i termo -izolacją o wysokiej przyczepności do podłoża, skutecznie chroni przed zimnem, gorącem czy wodą, utrzymuje swoje parametry przez lata niezależnie od otaczających warunków. Doskonale nadaje się do izolacji obiektów przemysłowych, użyteczności publicznej, budynków mieszkalnych czy obiektów rolniczych.

Dwu komponentowy system natryskowy, stosowany bezpośrednio na budowie przy użyciu wyspecjalizowanych maszyn. Natryskując, tworzy jednolitą i twardą powłokę izolacyjną, pozbawioną łączeń i przerw. Ryzyko wystąpienia mostków termicznych zostaje wyeliminowane do minimum. Cechy takie jak idealna przyczepność do podłoża i dopasowywanie się do różnorodnych powierzchni i kształtów oraz bezproblemowe i skuteczne wypełnianie niedostępnych miejsc, stawia piankę poliuretanową na pierwszym miejscu wśród pozostałych termoizolacji.
dach docieplony piankąZadaniem materiału termoizolacyjnego jest docieplenie przegród, ograniczające straty ciepła, czyli jego emisję na zewnątrz budynku. Poziom ochrony cieplnej i uzyskane parametry termiczne, zależą od użytych materiałów i ich parametrów, staranności wykonania oraz grubości samej warstwy termoizolacji. Ponieważ koszty energii rosną w zastraszającym tempie, jedynym rozwiązaniem na ograniczenie strat finansowych jest inwestycja w docieplenie budynku. Izolacja termiczna to inwestycja jednorazowa, która zwraca się po kilku latach i procentuje oszczędnościami przez następny okres eksploatacji budynku. Niezwykle istotnym elementem budynku jest dach, który w przypadku źle wykonanego docieplenia, generuje największe straty ciepła w budynku.
Staranność wykonania w przypadku zastosowania tradycyjnych materiałów jest niezwykle istotna. Złe spasowanie i zamocowanie dociętych kawałków materiału termoizolacyjnego, skutkuje mostkami termicznymi, co w efekcie przekłada się na skuteczność całego docieplenia.
hala docieplona piankąDlatego warto stosować systemy dociepleń, eliminujące takie ryzyko. Natrysk pianki poliuretanowej bezpośrednio na izolowaną powierzchnie, daje pewność ciągłości powłoki bez łączeń. Wykonanie takiego docieplenia, gwarantuje doskonałe parametry bez mostków termicznych. Pianka poliuretanowa dzięki wysokiej izolacyjności o współczynniku lambda na poziomie 0,020 W/(m·k) - 0,028 W/(m·k), zapewni wykonanie solidnego i efektywnego docieplenia. Przy 20cm grubości zamknięto-komórkowej pianki poliuretanowej osiągamy parametry spełniające wymogi budownictwa pasywnego o współczynniku przenikania ciepła U= 0,1 W/(m²·K). Pianka poliuretanowa to izolacja termiczna, posiadająca wiele zalet których nie mają inne systemy dociepleń. Ponieważ w trakcie aplikacji (natrysku) jest rozpyloną cieczą, więc wnika we wszystkie szczeliny, dziury i wypełnia je w fazie spieniania, eliminując w ten sposób wszelkie mostki termiczne, które mogłyby powstać w przypadku stosowania innych systemów dociepleń.
Wysoka szczelność zamknięto-komorowej pianki poliuretanowej jest cechą niezwykle istotną w budownictwie energooszczędnym i pasywnym, gdzie poziom infiltracji powietrza przez przegrody zewnętrzne powinien być ograniczony do minimum.
docieplenie poddasza w przekrojuWodoszczelność docieplenia z zamknięto-komórkowej pianki poliuretanowej przy ciśnieniu 0,6 bara, eliminuje do minimum możliwość zawilgocenia materiału izolacyjnego, co w przypadku tradycyjnych rozwiązań, skutkuje w najlepszym przypadku utratą współczynnika izolacyjności, nawet 10-o krotnie a w skrajnych przypadkach, może doprowadzić do zawilgocenia i zapleśnienia. Niski ciężar właściwy (gęstość) pianki poliuretanowej zawierający się w przedziale 30-60 kg/m3, powoduje znikome obciążenie dla konstrukcji dachu oraz wypełniając przestrzenie między krokwiami dodatkowo ją usztywnia. Jest to bardzo istotna cecha w przypadku poddaszy, ponieważ zmniejsza się ryzyko pęknięć na łączeniach gipsowanych.
Długowieczność docieplenia z zastosowaniem piany poliuretanowej jest udowodniona pierwszymi natryskami, wykonanymi w Stanach Zjednoczonych Ameryki na początku lat 50-tych ubiegłego stulecia, które do dzisiejszego dnia pozostają w bardzo dobrym stanie technicznym.
Wszystkie te cechy przemawiają za tym, że pianka poliuretanowa to efektywna i godna polecenia izolacja termiczna, będąca materiałem przyszłości, który będzie wkraczał w budownictwo coraz większymi krokami. Dlatego warto dokładnie przemyśleć decyzję i podjąć ją w perspektywie całego wieloletniego okresu eksploatacji budynku.
Natryskowa pianka poliuretanowa to tworzywo bezpieczne. Spieniony poliuretan to związek obojętny fizjologicznie. Stosowane przez naszą firmę surowce, posiadają aprobatę techniczną oraz atest higieniczny.
Efektywne docieplenia pianką poliuretanową PUR:

budownictwo mieszkaniowe (jednorodzinne, wielorodzinne):
 
- dachów
- dachów od wewnątrz
- dachów od zewnątrz
- poddaszy
- stropodachów
- fundamentów
- podłóg na gruncie
- stropów nad piwnicą
- domów
- domów z bali
- domów drewnianych
- domów kanadyjskich
- domów szkieletowych
- domów pasywnych
- domów energooszczędnych
- i innych..

Idealne rozwiązanie gdy chcemy zbudować dom pasywny.
 
budynków gospodarczych, obiektów inwentarskich :
 
- przechowalni
- przechowalni warzyw
- przechowalni owoców
- dojrzewalni
- dojrzewalni owoców
- pieczarkarni
- kurników
- obór
- chlewni
- stajni
- ubojni
- chłodni
- i innych..
 
obiektów przemysłowych:
 
- hal
- hal przemysłowych
- hal stalowych
- hal łukowych
- magazynów
- hangarów
- rurociągów
- zbiorników
- silosów
- przewodów wentylacyjnych, klimatyzacyjnych
- i innych..
 
obiektów użyteczności publicznej:
 
- hal sportowych
- basenów
- dachów płaskich
- i innych..
Docieplenia poddaszy Docieplenia dachów Docieplenia hal stalowych Docieplenia hal

Kontakt: tel. 510-775-497  |  e-mail: eko-pur@wp.pl  | formularz kontaktowy