Strona głównaTechnologiaOfertaKontakt

    Docieplanie

Galeria filmów - YouTube
Pasek
Galeria zdjęć z realizacji
Przeprowadzamy kompleksowe usługi hydro i termo -izolacyjne metodą hydrodynamicznego natrysku, pianką poliuretanową w budownictwie przemysłowym, mieszkaniowym i rolniczym. Wykonujemy izolacje takich obiektów jak: hale, dachy, poddasza, kurniki, chłodnie, przechowalnie warzyw i owoców i innych.
Naszym priorytetem jest wysoka jakość prac, gwarantująca pełne zadowolenie klientów. Posiadamy doświadczone brygady wykonawcze i nowoczesny sprzęt. Roboty realizujemy zgodnie z wymogami Norm Budowlanych oraz reżimem technologicznym, wykorzystując atestowane materiały renomowanych firm.
Zapewniamy fachowe doradztwo, konsultacje z klientem oraz obsługę techniczną w zakresie doboru izolacji w zależności od indywidualnych potrzeb i warunków technicznych oraz klimatycznych do spełnienia.
Pianka poliuretanowa, materiał izolacyjny o doskonałej szczelności, będący jednocześnie hydro i termo -izolacją o wysokiej przyczepności do podłoża, skutecznie chroni przed zimnem, gorącem czy wodą, utrzymuje swoje parametry przez lata niezależnie od otaczających warunków. Doskonale nadaje się do izolacji obiektów przemysłowych, użyteczności publicznej, budynków mieszkalnych czy obiektów rolniczych.

Dwu komponentowy system natryskowy, stosowany bezpośrednio na budowie przy użyciu wyspecjalizowanych maszyn. Natryskując, tworzy jednolitą i twardą powłokę izolacyjną, pozbawioną łączeń i przerw. Ryzyko wystąpienia mostków termicznych zostaje wyeliminowane do minimum. Cechy takie jak idealna przyczepność do podłoża i dopasowywanie się do różnorodnych powierzchni i kształtów oraz bezproblemowe i skuteczne wypełnianie niedostępnych miejsc, stawia piankę poliuretanową na pierwszym miejscu wśród pozostałych termoizolacji.

Zadaniem materiału termoizolacyjnego jest docieplenie, ograniczające straty ciepła i jego emisję na zewnątrz budynku. W dzisiejszych czasach w których koszty energii rosną w zastraszającym tempie, jedynym skutecznym rozwiązaniem na ich ograniczenie jest inwestycja w solidne docieplenie budynku. Izolacja termiczna to inwestycja jednorazowa zwracająca się po kilku latach i procentująca oszczędnościami przez następny okres eksploatacji budynku. Niezwykle istotnym elementem budynku jest dach, który w przypadku źle wykonanego docieplenia, generuje największe straty ciepła w budynku.
Bardzo istotnym problemem wadliwego docieplenia są mostki termiczne, powstające zwykle podczas niewłaściwego montażu lub zastosowania kiepskiej jakości materiałów ociepleniowych. Problem ten można wyeliminować tylko przez dokładne wykonywanie docieplenia.
Warto inwestować w solidne i nowoczesne systemy dociepleniowe o bardzo dobrych parametrach termicznych i wysokiej docieplenie poddasza w przekrojutrwałości, zapewniające komfort i ograniczające straty ciepła do maksymalnego minimum.
Zastosowanie zamknięto-komórkowej pianki poliuretanowej PUR, gwarantuje wykonanie docieplenia o wspomnianych cechach. Pianka poliuretanowa, dzięki doskonałym parametrom termicznym i niskim współczynniku przewodzenia ciepła (lambda) na poziomie 0,020 W/(m·k) - 0,028 W/(m·k) zapewni wykonanie solidnego i efektywnego docieplenia. Przy 20cm grubości zamknięto-komórkowej pianki poliuretanowej, osiągamy parametry spełniające wymogi budownictwa pasywnego o współczynniku przenikania ciepła U= 0,1 W/(m²·K). Pianka poliuretanowa to izolacja termiczna posiadająca wiele zalet, których nie mają inne systemy dociepleń. Ponieważ poliuretan w trakcie aplikacji (natrysku) jest cieczą rozpylaną pod ciśnieniem, wnika we wszystkie szczeliny, dziury i wypełnia je w fazie spieniania, eliminując w ten sposób wszelkie mostki termiczne, które mogłyby powstać w przypadku stosowania innych systemów dociepleń.
Idealna szczelność zamknięto-komorowej piany poliuretanowej jest cechą niezwykle istotną w budownictwie pasywnym, gdzie poziom infiltracji powietrza przez przegrody zewnętrzne powinien być ograniczony do minimum.
Wodoszczelność docieplenia z zamknięto-komórkowej pianki poliuretanowej przy ciśnieniu 0,6 bara, eliminuje do minimum docieplanie dachumożliwość zawilgocenia materiału izolacyjnego, co skutkuje w przypadku systemów konkurencyjnych w najlepszym przypadku utratą współczynnika izolacyjności docieplenia nawet 10-o krotnie a w skrajnych przypadkach może doprowadzić do zawilgocenia i zapleśnienia. Niski ciężar właściwy (gęstość) pianki poliuretanowej, zawierający się w przedziale 30-60 kg/m3 powoduje znikome obciążenie dla konstrukcji dachu oraz wypełniając przestrzenie między krokwiami dodatkowo usztywnia ją, co jest dodatkowym atutem przemawiającym za zastosowaniem tego systemu na poddaszu zabudowywanym płytami gipsowo kartonowymi. Sztywność konstrukcji dachu, zmniejsza ryzyko pęknięć na łączeniach gipsowanych oraz eliminuje możliwość osuwania się materiału termoizolacyjnego jak ma to miejsce w przypadku konkurencyjnych systemów ociepleń opartych na wełnie.

Długowieczność docieplenia z zastosowaniem piany poliuretanowej jest udowodniona pierwszymi natryskami, wykonanymi w Stanach Zjednoczonych Ameryki na początku lat 50-tych ubiegłego stulecia, które do dzisiejszego dnia pozostają w bardzo dobrym stanie technicznym.
Wszystkie te cechy przemawiają za tym, że pianka poliuretanowa to efektywna i godna polecenia izolacja termiczna będąca materiałem przyszłości, który będzie wkraczał w budownictwo coraz większymi krokami, dlatego warto dokładnie przemyśleć decyzję i podjąć ją w perspektywie całego wieloletniego okresu eksploatacji budynku.
Natryskowa pianka poliuretanowa to tworzywo bezpieczne. Spieniony poliuretan to związek obojętny fizjologicznie. Stosowane przez naszą firmę surowce, posiadają aprobatę techniczną oraz atest higieniczny.
Efektywne docieplanie pianką poliuretanową PUR:

budownictwo mieszkaniowe (jednorodzinne, wielorodzinne):
 
- dachu
- dachu od wewnątrz
- dachu od zewnątrz
- poddasza
- stropodachu
- fundamentu
- podłogi na gruncie
- stropu nad piwnicą
- domu
- domu z bali
- domu drewnianego
- domu kanadyjskiego
- domu szkieletowego
- domu pasywnego
- domu energooszczędnego
- i innych..

Idealne rozwiązanie gdy chcemy zbudować dom pasywny.
 
budynku gospodarczego, obiektu inwentarskiego :
 
- przechowalni
- przechowalni warzyw
- przechowalni owoców
- dojrzewalni
- dojrzewalni owoców
- pieczarkarni
- kurnika
- obory
- chlewni
- stajni
- ubojni
- chłodni
- i innych..
 
obiektu przemysłowego:
 
- hali
- hali przemysłowej
- hali stalowej
- hali łukowej
- magazynu
- hangaru
- rurociągu
- zbiornika
- silosu
- przewodu wentylacyjnego, klimatyzacyjnego
- i innych..
 
obiektu użyteczności publicznej:
 
- hali sportowej
- basenu
- dachu płaskiego
- i innych..
Docieplanie poddasza Docieplanie dachu Docieplanie hali stalowej Docieplanie hali  

Kontakt: tel. 510-775-497  |  e-mail: eko-pur@wp.pl  | formularz kontaktowy