Budownictwo rolnicze
Budownictwo rolniczeStrona głównaTechnologiaOfertaKontakt

    Budownictwo rolnicze - izolacje natryskową pianką poliuretanową.

Galeria filmów - YouTube
Pasek
Galeria zdjęć z realizacji
Ponieważ w obecnych latach produkcja rolnicza przechodzi ogromną metamorfozę,  co między innymi przejawia się rozrostem budynków przeznaczonych na produkcję rolniczą, poszukiwane są rozwiązania z zakresu poprawy energooszczędności istniejących oraz nowo powstających budynków. Rozwiązania takie umożliwiają obniżenie nakładów finansowych ponoszonych na wytworzenie i utrzymanie odpowiedniego klimatu wewnątrz budynków przeznaczonych na działalność rolniczą. Dzięki takim działaniom uzyskiwane jest znaczne obniżenie kosztów produkcji.
Pianka poliuretanowa
jest materiałem wychodzącym na przeciw tym właśnie wymaganiom. Aplikowana natryskowo, umożliwia dokładne zaizolowanie wszelkich budynków rolniczych do poziomu, którego nie są w stanie zapewnić rozwiązania oparte na wełnie czy styropianie. Gazoszczelność obiektów izolowanych pianką poliuretanową jest standardem, który uzyskiwany jest bez jakiegokolwiek problemu a zawdzięczamy to bez łączeniowej  aplikacji materiału, którego struktura jest jednolita o charakterze monolitycznej bryły. Natryskowa metoda montażu, posiada ogromną zaletę, którą jest wypełnianie Budownictwo rolniczewszelkich szczelin i nieregularnych powierzchni a uzyskana powłoka jest szczelna i nie posiada jakichkolwiek mostków termicznych. Ponieważ poliuretan jest bardzo szczelny, posiada właściwości zabezpieczające konstrukcje stalowe przed działaniem korozji. Przyczepność materiału do podłoża jest bardzo wysoka dzięki czemu nie wymaga stosowania dodatkowego mocowania a niski ciężar własny poliuretanu nie obciąża znacząco konstrukcji budynku. Pianka poliuretanowa jest materiałem wodoszczelnym - nienasiąkliwym, nie pleśnieje, nie ulega gniciu i doskonale nadaje się do wykonania izolacji antyskropleniowych, skutecznie likwidując zjawisko powierzchniowej kondensacji pary wodnej.

Ważniejsze korzyści z zastosowania pianki poliuretanowej:
W przypadku wykonania zewnętrznej izolacji dachu nie jest wymagane usunięcie starego pokrycia dachu np. z papy bitumicznej, co daje spore oszczędności finansowe.
Budownictwo rolniczeW przechowalniach czy komorach chłodniczych, ułatwia uzyskanie odpowiedniego klimatu, który wpływa na okres przechowywania i jakość produktów.
W przypadku kurników, obór czy chlewni, obniża koszty ponoszone na uzyskanie wewnętrznych warunków klimatycznych, które mają bezpośredni wpływ na dobrostan zwierząt całej hodowli.


Bezkonkurencyjność pianki poliuretanowej potwierdza wydajność prac izolacyjnych która sięga do 1000m² dziennie. Okres przestoju związany z pracami izolacyjnymi jest skrócony do niezbędnego minimum.

System natryskowy PUR, można aplikować na wszelakie rodzaje podłoża takie jak blacha -bez względu na profil, drewno, beton, eternit, gazobeton - pianobeton, papa bitumiczna każdego rodzaju, itp. W budynkach takich jak komory chłodnicze, przechowalnie owoców i warzyw, dojrzewalnie owoców, kurniki, pieczarkarnie, zbiorniki, hale, obiekty inwentarskie.

Zainteresowanych zastosowaniem technologii zapraszamy do kontaktu z nami tel. 510-775-497.


Budownictwo rolniczeNatryskowa pianka poliuretanowa posiada liczne zalety którymi są:

.niski współczynnik przewodzenia ciepła lambda dla systemów zamknięto-komorowych - 0,019-0,025W/(m*K),
.wysoka szczelność, bezspoinowa,  monolityczna powłoka pozbawiona mostków termicznych,
.bardzo dobra przyczepność do różnych podłoży - blacha, drewno, płyta osb, papa bitumiczna, eternit, beton i inne,
.niezmienność parametrów fizycznych w czasie,
.bezkonkurencyjnie szybki montaż - aplikacja,
.usztywnia i wygłusza konstrukcje szkieletowe,
.termo i hydro -izolacja podczas jednego procesu aplikacji,
.gazoszczelność w komorach chłodniczych czy przechowalniczych,
.ekologiczna, bezwonna nie zawiera żadnych substancji szkodliwych,
.odporna na grzyby, bakterie i insekty żerujące w drewnie,
.odporna na czynniki biologiczne, nie pleśnieje,
.naniesiona na drewno nie powoduje butwienia i gnicia,
.trwała i bezzapachowa, obojętna fizjologicznie,
.zabezpiecza metalowe konstrukcje,
.doskonałe tłumienie dźwięków i hałasu,
.odporna na temperatury od -60°C do +130°C,
.posiada aprobatę techniczną i atest higieniczny.

Zastosowanie systemu PUR:

Budownictwo rolnicze.remonty, uszczelnienia dachów płaskich bezpośrednio na istniejące pokrycie, oraz izolacje nowych dachów,
.izolacje komór chłodniczych, przechowalni polegające na adaptacji istniejących wiat drewnianych i stalowych czy budynków inwentarskich,
.docieplenia kurników, chlewni, obór, o konstrukcji drewnianej, stalowej, betonowej oraz bezpośrednio na płytę eternitową,
.izolacje przeciwskropleniowe, blokujące efekt skraplania w budynkach, w których występuje wysoka wilgotność powietrza,
.docieplenia na deskowaniu, folii paro przepuszczalnej czy bezpośrednio na wewnętrznej części poszycia dachu,
.ocieplenia ścian, dachów w budynkach o konstrukcji szkieletowej,
.termomodernizacje budynków - upraszcza procesy renowacji starych budynków adoptując je do nowych wymagań energetycznych,
.izolacje hal stalowych, łukowych, produkcyjnych i magazynowych oraz innych blaszanych, betonowych czy drewnianych budynków o wszelakiej konstrukcji oraz do wykonywania izolacji przeciwroszeniowych.
.izolacje stropów, betonowych, drewnianych, fundamentów, zbiorników, elewatorów, silosów i innych budynków rolniczych.Kontakt: tel. 510-775-497  |  e-mail: eko-pur@wp.pl  | formularz kontaktowy  | www.eko-pur.pl